Garbės piliečio vardą suteikti siūloma S. Vaičiulioniui

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo komisija rekomendavo miesto Tarybai suteikti garbės piliečio vardą dirigentui ir pedagogui Sigitui Vaičiulioniui.
Šiaulių miesto savivaldybės Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo komisija antradienį išrinko kandidatą, kuriam šiemet bus suteiktas garbės piliečio vardas. Iš 4 pasiūlytų šiauliečių po antro rinkimų turo išrinktas Sigitas Vaičiulionis.

 

Iš keturių kandidatų išrinktas S. Vaičiulionis

S. Vaičiulionio kandidatūrą Šiaulių miesto garbės piliečio vardui suteikti teikė Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkė Asta Švedienė ir šv. Kazimiero ordino Šiaulių komtūrija. Jį savo rekomendacijomis palaikė ir kiti bendruomenininkai – asociacijos „Šiaulių bendruomenė“ pirmininkė Vida Pociuvienė, gyventojų asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“, asociacija „Lieporių bendruomenės centras“, o taip pat Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija ir Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyrius. S. Vaičiulionis surinko daugiausiai viešų atsiliepimų – 21.

Šiais metais aukščiausiam miesto įvertinimui gauti Tarybos narys Martynas Šiurkus teikė tremtinio, knygų sudarytojo ir leidėjo, tremties kovų atminimo renginių organizatorius Antano Baltučio, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija – habilituoto mokslų daktaro Vytauto Gudonio, o „Aušros“ muziejus teisininko, knygų autoriaus ir visuomenininko Alfredo Vilbiko kandidatūras.

Sprendimą dėl Šiaulių miesto garbės piliečio vardo suteikimo Sigitui Vaičiulioniui miesto Taryba priims rugsėjo 7 dieną. Tą pačią, dieną 18 valandą, Šiaulių kultūros centre vyks naujojo garbės piliečio inauguracija.

Gyvenimas, skirtas muzikai ir meno kolektyvams

Rudens pabaigoje 75 metų sukaktį paminėsiantis dirigentas ir pedagogas Sigitas Vaičiulionis šiuo metu dirba Šiaulių pučiamųjų orkestro vadovu ir dirigentu.

Sigitas Vaičiulionis gimė Vilniuje. Choro dirigavimo mokėsi M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje, studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, kartu fakultatyviai lankė doc. Z. Paulausko solinio dainavimo klasę.

Prieš 50 metų su žmona, choro dirigente ir pedagoge Danute Dumbraite-Vaičiulioniene (1944-2015), persikėlė gyventi į Šiaulius ir tapo vienu žinomiausių Šiaulių muzikų, formavusių Šiaulių miesto ir viso Šiaulių regiono muzikinį gyvenimą.

Atvykęs į Šiaulius jaunas diplomuotas chorvedys S. Vaičiulionis pradėjo dirbti Šiaulių miesto kultūros namų dainų ir šokių liaudies ansamblio „Jovaras“ choro vadovu.

Jis buvo pakviestas įsilieti ir į akademinę muzikų bendruomenę. 1973-1980 m. dirbo tuomečio Šiaulių pedagoginio instituto, vėliau išaugusio į Šiaulių universitetą, muzikos katedros vyr. dėstytoju, įkūrė ten muzikos katedros studentų mišrų chorą, kuriam vadovo iki 1980 metų.

Gyvendamas aktyvų muzikinį gyvenimą Šiauliuose S. Vaičiulionis 1973-1977 metais vadovavo Šiaulių moksleivių namų berniukų chorui, kuris vėliau išaugo į žinomą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje Šiaulių berniukų ir jaunuolių chorą „Dagilėlis“.

1974 metais S. Vaičiulionis įkūrė vokalinį senosios muzikos ansamblį „Polifonija“, kuris išaugo į valstybinį chorą.

1986-2005 m. Sigitas Vaičiulionis dirbo Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu. Šis profesionalų choras iki šiol garsina Šiaulius, žavi išskirtiniu repertuaru, meniniu lygiu ir ypatingai sėkmingomis bei unikaliomis koncertinėmis programomis.

1992-2003 m. S. Vaičiulionis dirbo akademinį darbą Šiaulių pedagoginio instituto (universiteto) muzikos katedros vedėju, jam suteiktas docento mokslinis laipsnis.

Nuo 2007 m. tapo Šiaulių konservatorijos (dabar — Sauliaus Sondeckio menų gimnazija) dirbo pedagogu, koncertmeisteriu bei Šiaulių 1-os muzikos mokyklos koncertmeisteriu.

Maestro vadovavo dar ir kitiems chorams bei meno kolektyvams, pelnė daug įvairių apdovanojimų, koncertavo ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje.

2010 m. Šiauliuose įkūrė kamerinį ansamblį „ARS VIVO“. Su šiuo profesionaliu ansambliu pelnė „Aukso paukštės“ nominaciją.

Maestro Šiauliuose organizavo senosios muzikos ansamblių festivalius, buvo tarptautinių bažnytinės muzikos festivalių „Ressurexit“ pradininku. S. Vaičiulionis tapo keturių pasaulio lietuvių dainų švenčių vyriausiuoju dirigentu.

Nuo 2015 m. Sigitas Vaičiulionis yra Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovas ir dirigentas. Su orkestru kasmet parengia per 30 koncertų Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose. Su orkestru nuolat koncertuoja žymiausieji Lietuvos dainininkai ir instrumentalistai.