
Naujausios
Gabus vaikas pirmoku buvo dvi dienas
„Mūsų vunderkindas“ – taip kelmiškį Petrą Bakšį apibūdina mokytojai. Septynerių metų berniukas lanko trečią klasę. Dvejų metukų mokėjo visą abėcėlę ir atmintinai atkartodavo tėvų skaitomas vaikiškas knygeles. Trejų metų pradėjo skaityti ir lankyti Meno mokyklą, žinojo visų pasaulio valstybių sostines ir pažino jų vėliavas.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Iš karto į antrą klasę
Irenos Bakšienės profesija – medicinos felčerė, Raimondo Bakšio – agronomas. Šeima turi savo verslą. Nupirko buvusią kooperatyvo parduotuvę viename Kelmės mikrorajonų, ją restauravo, prekiauja maisto produktais ir kitomis prekėmis.
Šiuo metu Bakšiai gyvena tarp Kelmės ir Kauno. Kaune nusipirko butą, kad gabiam sūnui Petrui galėtų suteikti geresnį išsilavinimą. Vaikas lanko Jono Pauliaus II gimnaziją, vėliau ketina jį leisti į Jėzuitų gimnaziją.
Tėvai sūnų į mokyklą nuvedė, kai jam sukako šešeri metai. Tačiau pirmoje klasėje jis pasimokė tik dvi dienas. Mokytojai pamatė, jog vaikui su pirmokais nėra ką veikti. Jis laisvai skaitė, mokėjo rašyti ne tik spausdintomis, bet ir rašytinėmis raidėmis, puikiai skaičiavo, mokėjo dauginimo veiksmus.
Pedagogai tvirtino, jog berniuko žinios prilygsta trečioko, tačiau peršokti leidžiama tik vieną klasę. Todėl Petriukui pasiūlyta mokytis antroje klasėje. Jie stebėjosi, jog darželio nelankęs vaikas taip gerai paruoštas. Sakė tokį gabų mokinį turėję tik prieš dešimt metų.
Šiuo metu trečią klasę lankantis septynmetis Petras yra mokslo pirmūnas, tačiau nėra paniręs vien į knygas. Jis lanko sportinių šokių kolektyvą „Junda“, ir yra jau pelnęs medalių, sakralinės muzikos mokyklą, skambina pianinu.
Berniuko tėvas R. Bakšys įsitikinęs, jog čia nėra jokio stebuklo: jeigu visi tėvai tiek dėmesio skirtų vaikui, kiek jie, daugelis mažylių atskleistų savo gabumus.
Tėvystės atostogos
Petras – vienturtis Irenos ir Raimondo Bakšių šeimos sūnus. Raimondas turi sūnų iš pirmos santuokos.
Petriuko susilaukė būdami per keturiasdešimt metų. Vaiko tėvai ilgai laukė. Jau buvo praradę ir viltį.
Tėvystės atostogas nusprendė imti Raimondas. Šiandien vyras sako, jog tie metai, buvo patys geriausi jo gyvenime. Vyrui patinka ramus, saugus šeimos gyvenimas.
Dabar tėvas kartkartėmis skaito savo tėvystės atostogų dienoraštį. Čia užfiksuota viskas apie sūnų. Septynių mėnesių vaikas jau pasakydavo žodį „mama“. Metukų pradėjo vaikščioti. Pusantrų pradėjo kalbėti atskirais žodžiais. Dvejų jau visiškai gerai kalbėjo, pažino visas abėcėlės raides, mokėjo suskaičiuoti iki dvidešimt, dar nesulaukęs nė trejų skaičiavo iki šimto.
Būdamas pusantrų metukų jis puikiai įsimindavo visas tėtės skaitomas eiliuotas pasakas. Jeigu kitą kartą skaitydamas tą pačią pasaką tėtė praleisdavo kokį žodį, vaikas pataisydavo.
Būdamas dvejų metų pasakėlę apie „Rudnosiuką“ padeklamavo atmintinai. Tėvo sąsiuvinyje ir dar vienas įrašas: „Knygelę „Vabalų puota“ Petriukas moka atmintinai.“
Pastebėję puikią vaiko atmintį tėvai pirko ir kolekcionavo korteles apie valstybes, augalus ir kitus dalykus. Pusketvirtų metų Petriukas jau žinojo valstybių sostines ir pažino jų vėliavas.
Kadangi vaiko mama moka groti, yra dainavusi estradiniame ansamblyje, vakarais dainuodavo vaikui lopšines. Be lopšinės jis neužmigdavo.
Pietų miegą palaimindavo klasikinė muzika. Tėtė paleisdavo simfoninės muzikos įrašą. Vaikas klausydavo, kol užmigdavo. Tėvas jam aiškindavo, koks tai kompozitorius ir koks čia kūrinys. Taip imlus vaikas sužinojo daugelio žymiausių kompozitorių biografijas ir išmoko atskirti kiekvieno jų kūrinius. Tėvai juokiasi, jog dar būdamas kūdikis Petriukas ir verkdavo neįprastai – verkdamas sakydavo „lia“.
Vaikas vertė tėvus jį mokyti
Bakšiai pasakoja niekuomet dirbtinai nespaudę vaiko prie mokslo ir pažinimo. „Jis pats tarsi vertė mus jį mokyti, – tikina ponia Irena. – Pats prie lovos pasidėdavo korteles su raidėmis, dėliodavo žodžius. Buvo labai smalsus. Visko klausinėdavo. Su tėte vaikščiodamas po Kelmę pamatė Meno mokyklos pastatą. Klausė, kas čia yra. Kai sužinojo, jog Meno mokykla, pareiškė norįs ją lankyti. Teko prašyti, kad jį priimtų į ankstyvojo ugdymo grupę.“
Tėvas Raimondas pasakoja, jog nuėjęs į Meno mokyklą ir pamatęs ant sienų pakabintus kompozitorių portretus, trejų Petriukas ėmė skaityti jų biografijas. Žinojo ir svarbiausius jų kūrinius.
Vaikas visuomet pasižymėjo drąsa ir žinojo, ko nori. Prieš pradedant mokytis Jono Pauliaus II gimnazijoje reikėjo susitikti su klebonu. Nuėjęs į susitikimą vaikas nustebo: „Aš galvojau, kad būsit su karūna, rimtas, o jūs šypsotės.“
Ir dabar per pertraukas Petriukas kartais nueina į direktoriaus pavaduotojos kabinetą ir paprašo: „Ar aš galiu pas jus ramiai pasėdėti?“
Tėvai nedrįsta spėlioti vaiko ateities. Būdamas visai mažas jis norėdavo būti gydytoju, paskui – prezidentu, vėliau – ūkininku, dabar – policininku.
Autorės nuotr.
Septynmetis Petriukas Bakšys jau yra pelnęs medalių už sportinius šokius. Tėvai jam sukaupę bibliotekėlę. Vaikas mielai skaito.
Petriuko tėvai Irena ir Raimondas Bakšiai visą nuo verslo laisvą laiką skiria sūnui Petriukui.
Petriukas dažnai dainuoja kartu su balsinga savo mama.
Petriuko tėtė Raimondas Bakšys savo dienoraštyje fiksavo viską, kas susiję su sūnumi.
Petriukas turi turtingą biblioteką knygų, visą kolekciją kompaktinių diskų su jam patinkančia muzika ir kolekciją mašinėlių.