Dviračiai karo nualintai Ukrainai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Rusijai sugadinus reikšmingą dalį susisiekimo ir energetikos infrastruktūros Ukrainoje, dviratis ukrainiečiams išlieka viena efektyviausių transporto priemonių.

Susisiekimo ministerija pradėjo vykdyti akciją „Dviratis Ukrainai“, kurios metu Lietuvos gyventojai ir verslas kviečiami paaukoti dviračius Ukrainos žmonėms. Rusijai sugadinus ir sunaikinus reikšmingą dalį susisiekimo ir energetikos infrastruktūros Ukrainoje, dviratis išlieka viena efektyviausių ir jokių energetinių sąnaudų nereikalaujančia transporto priemone.

Planuojama šią akciją tęsti iki šių metų kovo 11 dienos. Kviečiama dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams taip pat reikalingi dviračių priedai bei kitos jų dalys – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Įsitraukti į šią akciją kviečiami ir verslo atstovai.

Šiaulių regione dviračiai renkami Šiaulių rajone, Ginkūnuose, adresu Žeimių g.18 darbo dienomis nuo 7 iki 11 valandos. Kontaktuoti galima elektroniniu paštu info@keliuprieziura.lt.

Jeigu ši dviračių surinkimo vieta yra nepatogi arba kilus kitų klausimų galima rašyti elektroniniu paštu dviratisukrainai@sumin.lt.

Dviračius pristatyti į Ukrainą planuojama kovo pabaigoje. Pristatymą organizuoja Susisiekimo ministerija kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis Ukrainoje.