Dievo darbai, dideli tikslai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo II kurso studentas Ramūnas Mendelis su tėvais Almeda ir Kostu.
Šiaulių moterų LIONS klubas 15-ą kartą įteikė vienkartinę stipendiją geriausiai besimokančiam neįgaliam studentui. Šįmet ji skirta būsimam pedagogui, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VU ŠA) studentui Ramūnui Mendeliui.

Studijos – iššūkis, kuris užgrūdina

Šiaulių moterų LIONS klubo moterys kiekvienais metais Kovo 11-osios išvakarėse paskatindavo vienkartine Harmannus Hulsingos 1 000 eurų stipendija geriausiai besimokantį, aktyvų Šiaulių universiteto studentą. Šiaulių universitetą prijungus prie Vilniaus universiteto ir įsteigus Šiaulių akademiją, klubas nusprendė tradiciją tęsti.

Šiais metais Šiaulių akademija pasiūlė premiją įteikti Edukologijos instituto Pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo II kurso studentui Ramūnui Mendeliui, turinčiam regėjimo negalią.

Regėjimo netekęs 6 klasėje dėl laiku nediagnozuotos sunkios ligos, 34 metų studentas pilnas optimizmo ir planų.

Jis juokėsi, kad grupėje su juo studijuoja vien merginos, kurios juo rūpinasi ir padeda. Studijų procesas šiuo metu vyksta nuotoliniu būdu.

„Studijos nėra lengvas procesas, bet tai, kas nelengva, užgrūdina eiti pirmyn. Pirmiausia noriu padėkoti tėvams Almedai ir Kostui, kad užaugino mane doru piliečiu ir pavyzdžiu kitiems neįgaliems žmonėms. Dėkoju savo grupiokėms, kurios teikia visą pagalbą, parūpina literatūros, padeda parengti rašto darbus“, – sakė vardinės stipendijos nominantas.

Jis pasakojo, kad rasti savo kelią jam padėjo ir tuo metu Kurtuvėnų bažnyčioje kunigavęs dabartinis VU ŠA kapelionas Arūnas Jankauskis. Jis leido patikėti, kad, nepaisant negalios, vaikinas gali daug pasiekti.

„Šiomis dienomis, kai išgyvename nesaugumo jausmą dėl savo ateities, nerimą dėl karo Ukrainoje, suprantame, koks yra brangus kiekvienas žmogus, nepaisant savo įsitikinimų, socialinių gebėjimų. Retai būna, kad jaunuolis klaustų, ką jam veikti gyvenime. Nors tu ir nematai, kokį susižavėjimą sukeli aplink esantiems žmonėms, noriu, kad tikėtum, kad tikrai šalia esantys patiria liudijimą apie tai, kad nepaisant nieko galima siekti savo tikslų, būti atsakingu, jautriu ir smalsiu žmogumi“, – sakė kunigas A. Jankauskis, sveikindamas studentą.

Ramūnas pasakojo, kad vienu metu galvojo apie kunigystę, tačiau įvertinęs visus iššūkius, su kuriais gali tekti susidurti, nusprendė studijuoti pedagogiką. Kodėl? Todėl, kad, jo manymu, pedagogika yra tarnystė, nes neįmanoma pinigais išmatuoti valandų, kurias atiduodi vaikams.

Po studijų semestrų Ramūnas apsigyvena vienuolynuose, ieško atsakymų į jam kylančius klausimus. Sako, kad gyvenime vadovaujasi vertybėmis ir Šventuoju Raštu. Mano, kad reikia priminti žmonėms, kad ne mašinos, ne namai, ne jachtos yra jų turtas, o jų širdis, vaikai, buvimas kartu vienų su kitais.

„Šventajame Rašte parašyta: „Aš tau atėmiau regėjimą, kad tavyje apsireikštų Dievo darbai.“ Aš tuos Dievo darbus ir vykdau“, – optimistiškai dėstė studentas.

Stipendiją skirs reikalingai įrangai įsigyti

Ramūnas jau žino, kur panaudos gautą stipendiją – studijų prieinamumui gerinti. Jis neturi IT įrangos, kuri reikalinga akliems žmonėms. Į paskaitas jungiasi nuomojama įranga. Įsigyti tokią įrangą kainuotų apie 3 tūkstančius eurų. Turi šiek tiek santaupų, pridės stipendiją. Dar trūksta tūkstančio eurų, tačiau tikisi, kad viskas jam pavyks. Studentas akcentuoja, kad ta įranga duotų naudos ir kitiems žmonėms. Jis rengia literatūrą aklų žmonių šeimoms.

„Akli žmonės susilaukia vaikų ir nežino, ką daryti. Arba žmonės staiga apanka ir nebežino, ką daryti. Turime organizacijas, bet visa tai vėliau. Noriu parengti programą – gaires, literatūrą, kuri jiems padėtų. Ministerija mano tokius siekius pasveikino. Esu pirmasis Lietuvoje aklas žmogus, studijuojantis pradinių klasių pedagogiką“, – komentavo Ramūnas Mendelis.

Stipendiją skyrusio LIONS klubo prezidentė Inesa Cicėnė pasveikino Ramūną ir palinkėjo, kad stipendija padėtų jam siekti savo tikslų ir kartu įkvėptų nesustoti ir kitus studentus.

Klubo atstovės papasakojo, kad stipendija pavadinta prieš 8 metus mirusio olando Harmannus Hulsingos vardu, kuris mylėjo Lietuvą, žinojo jos istoriją ir 1991 metais Lietuvai atkūrus nepriklausomybę siekė padaryti ką nors gero Lietuvos žmonėms.

H. Hulsinga kelerius metus buvo Šiaulių moterų LIONS klubo rėmėjas, stipendija įsteigta ir iš pradžių buvo mokama jo paaukotomis lėšomis.

Šiaulių akademijos direktorė Renata Bilbokaitė dėkojo klubo moterims, nešančioms šviesą.