Dėl būdų ir priemonių, kaip taupyti Savivaldybės lėšas

Dėl būdų ir priemonių, kaip taupyti Savivaldybės lėšas

PAREIŠKIMAS

Dėl būdų ir priemonių, kaip taupyti Savivaldybės lėšas

Šiaulių miesto savivaldybė atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: šiais metais, iki rugpjūčio pradžios, Savivaldybės biudžetas negavo 8,3 milijono litų planuotų pajamų. Savivaldybės skolos sparčiai didėja, o pajamos — mažėja.

Rytoj, ketvirtadienį, Šiaulių miesto savivaldybės taryba ketina tvirtinti biudžeto mažinimo projektą — šių metų miesto biudžeto išlaidas siūloma mažinti 17 milijonų litų.

Bendrovei „Busturas“ vien šiais metais planuojama nesumokėti 5,3 milijono litų transporto kompensacijų, bendrovei “Šiaulių vandenys“ — 0,3 milijono litų už suteiktas biudžetinėms įstaigoms paslaugas, “Šiaulių energijai“ — 5 milijonų litų už patiektą šilumą. Miesto tvarkymo programa mažinama daugiau kaip milijonu litų. Miesto gatvėms valyti išlaidos mažinamos 400 tūkstančių litų, gatvėms apšviesti — daugiau kaip 100 tūkstančių litų.

Visoms Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms 25 procentais siūloma mažinti ryšių, prekių ir paslaugų pirkimo, turto remonto išlaidas. Į kitus metus būtų perkelta ir apie 2,4 milijono litų biudžetininkų darbo užmokesčio.

Visa tai reiškia, kad miestas bus tvarkomas ir apšviestas dar menkiau, kad didės Savivaldybės įmonių skolos, švietimo, ugdymo įstaigos patirs dar didesnių sunkumų.

Visa tai reiškia, kad jau dabar miestas gyvena kitų metų sąskaita: iš siūlomų mažinti 17 milijonų realiai sutaupoma vos 1,5 milijono litų. Visa kita — skolos.

Savivaldybėje vis dažniau pasigirsta teiginių, kad daugiau taupyti nebeįmanoma. Manome, kad šie teiginiai neatitinka tikrovės.

Siūlome konkrečius sprendimus:

1. Iš Arenos iškeldinti 4 sporto mokyklas, kurios už patalpų nuomą ir paslaugas moka privačiai kompanijai — Arenos valdytojai. Šias Savivaldybei priklausančias sporto mokyklas įkurdinti bendrojo lavinimo mokyklose, kuriose ir vietos, ir galimybių veikti yra pakankamai — mokinių mažėja, svarstomi sprendimai uždaryti kai kurias bendrojo lavinimo mokyklas. Sporto mokyklų perkėlimas iš Arenos į bendrojo lavinimo mokyklas vien per 4 šių metų mėnesius sutaupytų 80000 litų.

2. Iš buvusio fabriko „Verpstas“ patalpų iškeldinti I-ąją muzikos mokyklą, kuri už patalpų nuomą taip pat moka privačiai kompanijai. Savivaldybė turi pakankamai tuštėjančių bendrojo lavinimo mokyklų, patalpas muzikos mokyklai tikrai įmanoma surasti. Vien per 4 šių metų mėnesius būtų sutaupyta 10000 litų.

3. Atsisakyti vieno Administracijos direktoriaus pavaduotojo, vieno mero pavaduotojo, vieno mero patarėjo. Administracijos direktoriaus priedą prie atlyginimo sumažinti nuo 40 iki 10 procentų. Taip pat pastebime, kad šis didesnis nei įprasta priedas prie Administracijos direktoriaus atlyginimo paskirtas šių metų balandžio 5 dieną. Įgyvendinus šiuos siūlymus vien per 4 šių metų mėnesius būtų sutaupyta 140000 litų.

4. Mažinti Tarybos narių kanceliarines išlaidas daugiau kaip tris kartus — nuo 16 tūkstančių iki 5 tūkstančių litų per mėnesį (per metus būtų sutaupoma apie 130 tūkstančių litų).

Kviečiame šiauliečius teikti savo siūlymus, diskutuoti, kaip taupyti Savivaldybės biudžeto lėšas. Esame įsitikinę, kad biudžeto lėšas galima naudoti žymiai efektyviau ir racionaliau.

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai

Denis MICHALENKO,

Juozas PABRĖŽA,

Artūras GEDMINAS

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai (iš kairės) Artūras Gedminas, Juozas Pabrėža, Denis Michalenko siūlo konkrečius sprendimus, kaip taupyti biudžeto lėšas.

 

KOMENTARAS

Vieniems — pyragas, kitiems — tik trupiniai

Seimo narys Valerijus SIMULIK:

Situacija išties sunkiai suvokiama sveiku protu: svarstoma, ką daryti su tuštėjančiomis bendrojo lavinimo mokyklomis, o 4 sporto mokyklos įkurdintos Arenoje, privačiai kompanijai už nuomą mokamos milžiniškos lėšos. Vieniems dalijami pyragai, o kitiems, pavyzdžiui, ikimokyklinėms įstaigoms, lieka trupiniai. Ta pati situacija ir su miesto tvarkymu. Neabejoju: jei lėšos būtų naudojamos racionaliai, „taupymo“ programa nebūtų tokia skausminga.

Situacija dabar tragiška: reikia radikalių sprendimų, o burtų lazdelės niekas nebeturi. Kur dingo tie didieji miesto strategai, kurie per dvejus metus — nuo 2009-ųjų iki 2011-ųjų — nuvarė miestą iki bankroto?

Pirmiausia pati valdžia turi rodyti pavyzdį ir susiveržti diržus taip, kad ja patikėtų šiauliečiai. Nevalyti gatvių, nemokėti įmonėms už suteiktas paslaugas, pasmerkti skurdui švietimo, ugdymo įstaigas — lengviausias kelias taupyti.

Užs. Nr. 98050