Deguonies svarba žmogui

Deguonies svarba žmogui

Deguonies svarba žmogui

Parengė

Vidaus ligų gydytoja

Roma Uogelienė

Kad žmogus galėtų išgyventi, jis turi pastoviai savo organizmą papildyti deguonimi. Deguonis dalyvauja įvairiose cheminėse organizmo reakcijose ir taip gaminama energija. Dėka deguonies organizmas gali gyventi, judėti, mąstyti. Jo trūkstant žmogus jaučia nuovargį, pablogėja mąstymas, atmintis, susilpnėja imuninė sistema, susergama įvairiomis ligomis, vėžiu, greitėja senėjimo procesai. Deguonis dalyvauja įvairiuose žmogaus organizme vykstančiuose oksidacijos procesuose: sudeginama gliukozė ir paverčiama energija, apsaugomas organizmas nuo bakterijų, virusų, grybelių, parazitų, išardomos toksinės ląstelės ir pašalinamos iš organizmo.

1996 metais Nobelio premijos laureatas gydytojas Otto Varburg nustatė, kad vėžys išsivysto dėl deguonies trūkumo ląstelėse.

Mes kvėpuojame užterštu oru (nikotinas, automobilių bei pramonės išmetamosios dujos, šiukšlių deginimas), kuriame yra sumažintas deguonies kiekis. Mes valgome vitaminų netekusius produktus (perdirbtus, konservuotus, kulinariškai apdorotus), kuriuose taip pat sumažintas deguonies kiekis. Mes neteisingai netgi kvėpuojame (negiliai įkvepiame, nepilnai iškvepiame) ir vėl gauname nepakankamai deguonies. Įkvėpus deguonies, vyksta oksigenacija – deguonies įsotinimas (plaučiuose kraujas įsotinamas deguonimi). Jei organizme oksigenacija susilpnėja, sumažėja gebėjimas efektyviai pašalinti toksinus iš organizmo, nusilpsta imuninė sistema, žmogus suserga įvairiomis ligomis, progresuoja senatvė. Ozonas pasižymi labai stipriomis oksigenacinėmis savybėmis ir gali papildyti deguonies kiekius organizme.

Ką daro ozonas žmogaus organizme?

Ozonas, patekęs į žmogaus organizmą, stiprina jame vykstančius oksidacinius procesus, o gydymas ozonu vadinamas oksidacine terapija ar deguonies terapija. Ozonas – tai labai aktyvi deguonies forma. Kraujyje jis jungiasi su kraujo ir kitomis organizmo skysčių ląstelėmis, pavirsdamas ozonidais, stimuliuoja antioksidantų gamybą. Ozonidai jungiasi prie eritrocitų, kurie neša deguonį į audinių ląsteles, todėl pagerėja deguonies pasisavinimas audiniuose. Ozonidai jungiasi prie leukocitų, kurie atsakingi už infekcijų slopinimą, todėl stimuliuojama imuninė sistema. O prisijungę prie kitų kraujo elementų, stimuliuoja augimo faktorių, dėl kurių vyksta ląstelių atsinaujinimas, dalijimasis ir augimas.

Ozonoterapija greitina deguonies metabolizmą (pasisavinimą) ir stimuliuoja deguonies atomų pernešimą iš kraujo į ląsteles. Padidėjus deguonies kiekiui, sergamumas įvairiomis ligomis mažėja, sunaikinami mikroorganizmai, bakterijos, virusai, grybeliai kartu su pažeistomis audinių ląstelėmis.Sveikos ląstelės geriau dauginasi, stiprėja imuninė sistema, gerėja bendra organizmo būklė. Ozonas vartojamas terapinėmis nustatytomis dozėmis yra visiškai nepavojingas. Vokietijoje atlikti tyrimai parodė, kad iš 5 000 000 gydytų ozonu žmonių pašalinis efektas buvo stebėtas tik 0,0007%.

Ozonoterapijos metodai

Ozonas į žmogaus organizmą gali būti įvedamas intraveniškai su fiziologiniu tirpalu ar jo paties krauju, per burną geriant ozonuotą vandenį ar aliejų, per tiesiąją žarną, per paodį.Ozonoterapija naudojama gydyti įvairiausioms ligoms, tokioms kaip širdies ir kraujagyslių sistemos, plaučių, viškinamojo trakto, infekcinėms ligoms ir būklėms, kai nusilpusi imuninė sistema. Ozonoterapija gali būti taikoma kaip pagrindinis gydymas (monoterapija), kaip papildomas prie tradicinių gydymo metodų (chirurgija, chemoterapija, cheminiai vaistai) ir kaip pagalbinis gydymas kartu su kitomis netradicinėmis gydymo priemonėmis (akupunktūra, fitoterapija ir kt.).

Išvystytos medicinos epochoje įprastiniai gydymo metodai ne visada yra efektyvūs ir nepavojingi, neapsaugo nuo galimų susirgimų, todėl vis daugiau žmonių domisi nepavojingomis ir efektyviomis medicinos gydymo priemonėmis, kurios stiprina organizmą natūraliai. Ozonoterapija suteikia daug vilčių ne tik įveikiant paprastas problemas, kurios vargina žmoniją, bet ir tokias pavojingas bei didžiausią mirtingumą sukeliančias ligas: vėžį, viruso imunodeficitą, širdies ir kraujagyslių. Ozono terapija ateityje gali tapti kertiniu akmeniu sveikatos apsaugos sistemoje.