
Naujausios
Daugiabučio namo techninė priežiūra galėtų kainuoti pigiau
Į redakciją kreipėsi Šiaulių miesto Šalkauskio gatvės 5 namo gyventojų įgaliota atstovė Irena Žemaitienė. Ji priminė, kad praėjusiais metais buvo priimti teisės aktai, kurie žadėjo daugiabučio namo techninės priežiūros tarifo sumažinimą ir piktinosi, kad gavusi sąskaitą už šių metų sausio mėnesį įsitikino, kad šis mokestis nesumažėjo.
Jūratė RAUDUVIENĖ
jurate@skrastas.lt
Kodėl taip atsitiko, pasiteiravome daugiabučių namų administravimą kuruojančio Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų skyriaus Turto valdymo poskyrio vedėjos Irenos Krugiškienės.
Praėjusių metų gegužę aplinkos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino naują daugiabučių namų techninės priežiūros tarifo skaičiavimo metodiką. Pagal ją Šiaulių miesto savivaldybė turėjo apskaičiuoti ir pasitvirtinti naujus maksimalius tarifus.
Poskyrio vedėja prisiminė, kad miesto Taryboje šis sprendimas buvo atidėtas ir priimti jį pavyko tik lapkričio mėnesį. Po susitikimų ir ginčų buvo nuspręsta, kad bendrojo naudojimo objektų administratoriai (Savivaldybės paskirtos įmonės) pabaigs praėjusius metus su senuoju tarifu, per tą laiką peržiūrės sutartis ir įspės gyventojus apie galimus pokyčius. Sutarta, kad nauji tarifai įsigalios nuo 2019 metų pradžios.
I. Krugiškienė patvirtino, kad iš tiesų pats tarifo dydis nuo 5 centų už kvadratinį metrą mėnesiui sumažėjo beveik perpus, tačiau jis nėra visiems namams vienodas, priklauso nuo daugiabučio techninės charakteristikos.
Be to, Savivaldybės patvirtintas tarifas privalo būti taikomas, jei bendrojo naudojimo objektų administratoriai turi specialistus ir patys vykdo daugiabučių gyvenamųjų namų techninę priežiūrą.
I. Krugiškienė informavo, kad daugiabučio namo S. Šalkauskio gatvė 5 bendrojo naudojimo objektų administravimą pagal 2017 metais patvirtintą Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą vykdo UAB „Šiaulių būstas“, o namo bendrojo naudojimo objektų techninę priežiūrą vykdo asmuo, dalyvavęs namo administratoriaus organizuotame šios paslaugos pirkimo konkurse ir pasiūlęs mažiausią įkainį.
Poskyrio vedėja nurodo, kad namo butų ir kitų patalpų savininkai gali kreiptis į savo administratorių su prašymu organizuoti naują minėtos paslaugos pirkimą, nurodant konkrečius namo techninės priežiūros darbus ir maksimalų įkainį.
Savivaldybės atstovė akcentavo, kad sumažėjęs techninės priežiūros tarifas apima ir mažiau paslaugų. Į jį nebeįeina anksčiau buvę privalomieji techninės priežiūros darbai, tokie kaip lemputės įsukimas, durų patvarkymas ir panašiai. Anot I. Krugiškienės, liko tik techninės priežiūros specialisto atlyginimas ir dokumentų užpildymas.
„Kasdieniai darbai turėtų būti suplanuoti namo metiniame plane. Reikėtų atsiskaičiuoti iš kaupiamųjų lėšų po keletą centų, kad namas turėtų lėšų tiems darbams atlikinėti. Tas tarifas dabar tarsi skyla į dvi dalis“, – atkreipia dėmesį poskyrio vedėja.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šio namo gyventojai nesupranta, kodėl žadėtas techninės priežiūros tarifo sumažinimas jų sąskaitose neatsispindi.