COVID-19 pražudė jauną ukrainietį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių greitosios pagalbos medikams pastaruoju metu teko konstatuoti dviejų Ukrainos piliečių mirtis, vienam po mirties patvirtintas COVID-19.
Nors tiek šalyje, tiek Šiaulių apskrityje koronavirusas patvirtinamas vis mažesniam kiekiui žmonių, jis vis dar dažnai tampa mirties priežastimi. Savaitgalį Šiauliuose rastas miręs jaunas Ukrainos pilietis, kuriam COVID-19 patvirtintas jau po mirties.

 

Jaunas vyras rastas miręs draugų bute

Sausio 31 dieną Šiauliuose nuo koronaviruso mirė 32 metų Ukrainos pilietis. Jis rastas negyvas viename bute, kur lankėsi pas du savo tautiečius. Uždarbiauti atvykęs vyras, iš vakaro pašventęs su savo žemiečiais jų nuomojamame bute Dubijos gatvėje, paprašė leisti likti nakvoti, nes nenorėjo naktį vaikščioti po miestą. Ryte vyrai savo svečią rado jau be gyvybės ženklų.

Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja Eugenija Kukaitienė informavo, kad iškvietimą medikai gavo apie 10 valandą ryto. Nuvykus jau sustingusį vyrą rado gulintį ant šono, iš nosies buvo išbėgę šiek tiek kraujo. Greitosios pagalbos medikai konstatavo vyro mirtį ir sulaukė atvykstant policijos. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl mirties fakto.

Vyrų teigimu svečias jautėsi gerai, nekarščiavo, nekosėjo. Jo bičiuliai taip pat jautėsi gerai, sakė turį pažymas, kad neserga „kovidu“.

COVID-19 nustatytas po mirties

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė pakomentavo, kad asmuo mirė sausio 31 dieną, jam COVID-19 liga patvirtina po mirties, teismo medicinos ekspertams atlikus tyrimą pagal policijos suformuotą užduotį. Tokiu būdu nustatyta, kad mirties priežastis – COVID-19.

Apie epidemiologinį tyrimą NVSC atstovė vakar dar nieko negalėjo pasakyti. Ji taip pat neturėjo žinių, kur miręs jaunas ukrainietis dirbo.

„Apie tai sužinojome tik šiandien rytą, informacijos apie epidemiologinį tyrimą dar neturiu. Reikia suprastai, kad epidemiologinis tyrimas dažniausiai atliekamas pagal aplinkybes, kurias įvardija užsikrėtusysis. Įvertinamas jo užkrečiamasis periodas, kiti svarbūs aspektai, kurių įvardinti nebus galima, nes žmogus yra miręs. Labai apsunkinta situacija, kolegos bendradarbiaus su policija“, – sakė J. Petravičienė.

Dar vieno ukrainiečio mirtis

Antradienį Šiauliuose P. Višinskio gatvės bendrabutyje, kur kambarius nuomoja uždarbiauti atvykę Ukrainos piliečiai, rastas dar vienas miręs vyras.

Greitosios pagalbos stoties vadovė pasakojo, kad vasario 2 dieną 9 valandą greitosios ekipažą į minėtą bendrabutį iškvietė valytoja, viename trečio aukšto kambaryje prie kriauklės radusi sukniubusį vyrą. Medikai smurto žymių nepastebėjo, tačiau 56 metų mirusiam vyrui iš nosies ir burnos buvo išbėgę kraujo, šalia gulėjo kraujuota pagalvė.

Būdami bendrabutyje medikai sužinojo apie dar vieną sunkiai sergantį ukrainietį, gyvenusį pirmajame aukšte. Išvakarėse iš reiso grįžęs 69 metų tolimųjų reisų vairuotojas karščiavo iki beveik 39 laipsnių, jautė pilvo skausmus. Ligonį išvežė į Šiaulių ligoninę. Vakar paaiškėjo, kad COVID-19 šiam asmeniui nepasitvirtino.

NVSC apie mirusį 59 metų vyrą informacijos vakar dar neturėjo.

Šiaulių apskrityje – 44 nauji koronaviruso atvejai per parą

Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbė apie 760 naujų COVID-19 atvejų šalyje. Šiaulių apskrityje nustatyti 44 užsikrėtę koronavirusu asmenys. Iš jų Šiaulių mieste – 21, Šiaulių rajone – 2, Radviliškio rajone – 14, Akmenės rajone – 4, Joniškio, Pakruojo ir Kelmės rajonuose – po 1. Koronavirusas nusinešė 4 apskrities gyventojų gyvybes – dviejų šiauliečių, po vieną Joniškio ir Kelmės rajonų gyventojų.

Šiauliuose dviejų savaičių naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų siekia 295,5. Iš viso koronavirusas patvirtintas 8337 šiauliečiams. Šiuo metu vis dar serga 1182 gyventojai, o 179 mirė.