Bulvaro ateityje daug nežinomųjų

Bulvaro ateityje daug nežinomųjų

Bulvaro ateityje daug nežinomųjų

Šiaulių savivaldybėje pristatant Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaro trečiosios atkarpos rekonstrukcijos techninį projektą, kalbėta ne tiek apie technines detales, kiek apie tai, kaip bulvare išsaugoti gyvybę, kuri gęsta.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Diskutuojama per vėlai

Forumas-diskusija skambiu pavadinimu „Bulvaras — Šiaulių širdis“, surengtas mero pavaduotojos Daivos Matonienės iniciatyva, turėjo kelis tikslus: pateikti informaciją apie trečiąjį bulvaro rekonstrukcijos nuo A. Mickevičiaus iki Žemaitės gatvės etapą; svarstyti, ką daryti su tuščiomis parduotuvių patalpomis; kokiems tikslams ieškoti ES paramos; kaip kooperuoti Savivaldybės ir verslininkų pajėgas miesto patrauklumui didinti.

Į diskusiją pakviesta per šimtas žmonių — verslininkų, politikų, architektų, kitų visuomenės atstovų. Bet susirinko gerokai mažiau. Į diskusiją beveik neįsijungė verslininkai, todėl į daugelį klausimų neatsakyta.

Pristatinėdama bulvaro rekonstrukcijos III etapo techninį projektą, architektė Rūta Stuopelienė pažymėjo, jog tokios diskusijos reikėjo dar 2004 metais, kai prasidėjo bulvaro rekonstrukcijos projektavimas. „Jau tada reikėjo kalbėtis su verslininkais, kaip jie ketina elgtis. Juk verslas irgi diktuoja savo sąlygas“.

O verslas iš bulvaro traukiasi į pigesnius prekybos centrų plotus, ir neaišku, kas ateis į tuščias patalpas bulvare.

Su istorija nebeflirtuos

„Trečiojoje bulvaro dalyje su istorija nebeflirtuosime“, — pareiškė R. Stuopelienė, nes ši gatvės dalis labiausiai nesutvarkyta urbanistiniu požiūriu. Už Didždvario gimnazijos miesto nebuvo. Todėl trečiasis rekonstrukcijos etapas, pasak architektės, daug sudėtingesnis, tai darbas su daug nežinomųjų.

Gatvė turės būti universali. Šioje bulvaro dalyje prie gimnazijos numatoma įrengti žaliąją oazę ir vaikų žaidimo aikštelę. Fontanas „Motinystė“ pakeis formą, bet skulptūra išliks.

Architektai stengiasi išsaugoti renginių aikštę prie buvusio „Buratino“, nors iš tos aikštės mažai kas beliko. Joje bus kitoks apšvietimas, numatyta vieta eglutei, pakyla renginiams. Siekiama į gatvę išplėsti Dailės galerijos ekspozicines erdves, jeigu šiauliečiai nesugadintų ar neišvogtų eksponatų.

Architektams neaišku, koks likimas bulvaro laukia ties Prekybos namais, nes verslininkai turi įvairių planų. Eglės čia turėtų likti, tik žaliasis plotas aplink jas bus gerokai sumažintas.

O baigsis bulvaras dar vienu fontanu, kuris būtų lyg atrakcionas vaikams.

Gyvybę įkvepia žmonės

Almyros Girdenienės, „Valerijono“ vaistinės vedėjos, nuomone, atėjo bulvaro tuštėjimo metas. Jos skaičiavimu, liko tik trečdalis žmonių čia ateinančių į parduotuves. “Didelė klaida — “Saulės miestas“. Išviliojo parduotuves, bulvaras nebejudrus. Kaip Kaune Laisvės alėja, į kurią po 18 valandos nedrąsu koją įkelti“.

Verslininkės manymu, bulvare reikia mažų kokybiškų prekių ir produktų krautuvėlių, kavinukių, dailės salonų.

Vidmantas Japertas mano, kad diskutuoti apie pėsčiųjų bulvaro ateitį reikia didesniame rate, kad atsispindėtų įvairių sluoksnių lūkesčiai. Juk nė į vieną miesto kvartalą tiek neinvestuota kaip į šį.

„Gyvybę įkvepia žmonės. Išsigelbėjimas — gero lygio paslaugos ir parduotuvės, kad nereikėtų žmonėms važinėti į Rygą ar Vilnių gero daikto nusipirkti“.

KETINIMAS: Paskutinę pėsčiųjų bulvaro atkarpą ketinama pradėti rekonstruoti ateinančią vasarą, jeigu Savivaldybė sugebės rasti pinigų.

DISKUSIJA: Architektės Rūtos Stuopelienės nuomone, diskutuoti apie bulvaro ateitį reikėjo dar 2004 metais, kai buvo rengiamas jo rekonstrukcijos projektas.

Jono TAMULIO nuotr.

IŠNAŠA

Po didelių investicijų bulvaras pradėjo tuštėti — parduotuvės kraustosi į prekybos centrus.