Brangsta miesto autobusų bilietai

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Jei autobuse speciali vieta neužimta neįgaliojo arba vaiko vežimėlio, ten galima vežtis dviratį.
Nuo 2024 metų pradžios kelionės Šiaulių miesto autobusais brangs. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė miesto Taryba. Tačiau jau dabar leidžiama miesto autobusais vežtis gyvūnus, dviračius ir paspirtukus.

Kelionės miesto autobusais kainuos brangiau

Vienkartinis elektroninis bilietas kainuos nebe 60, o 64 centus. Mėnesinių bilietų kainos nesikeis.

Paskutinį kartą tokie bilietai 6 centais brango nuo 2021 metų.

Pabranginus vienkartinius bilietus, jų kaina susilygins su Klaipėdos miestu, centu bus mažesnė nei Vilniuje ir 4 centais – nei Kaune.

Autobusuose perkami bilietai ir toliau kainuotų vieną eurą, kaip ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.

Taip pat patvirtinta nauja bilieto rūšis – pradinuko bilietas. Tokio bilieto kaina – 10 eurų ir jis galiotų 9 mėnesius: nuo rugsėjo 1-osios iki gegužės 31 dienos. Bilietas skirtas Šiaulių miesto pirmų–ketvirtų klasių moksleiviams. Jį reikės žymėti kiekvieną kartą važiuojant ir jis galios tik su mokinio pažymėjimu. Skaičiuojama, kad per metus tokiu bilietu gali pasinaudoti apie pusė tūkstančio pradinukų, tačiau Savivaldybei teks „Busturui“ kompensuoti apie 20,4 tūkstančio eurų negautų pajamų.

Remiantis Vilniaus miesto pavyzdžiu patvirtinta nauja lojalumo programa įmonėms ir įstaigoms, perkančioms didesnį kiekį terminuotų bilietų – ne mažiau nei 10 (Vilniaus mieste – 50). Vieno mėnesio elektroninis bilietas įmonei atpigtų 1 euru ir kainuotų 27 eurus. Miesto valdžia pripažįsta, kad tokia lengvata labiau simbolinė, tačiau viliasi, kad ši naujovė paskatins įsigyti didesnį kiekį bilietų darbuotojams bei keisti žmonių keliavimo įpročius.

Autobusais galės vežtis gyvūnus ir dviračius

Taryba pakeitė ir keleivių bei bagažo vežimo vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais taisykles. Jos papildytos galimybe autobusais vežtis dviračius, paspirtukus ir gyvūnus.

Keleivis turi teisę neužimant sėdimos vietos nemokamai vežtis gyvūnus jų transportavimui skirtuose krepšiuose, narvuose. Tara, kurioje vežamas gyvūnas, neturi trukdyti keleiviams judėti autobuse, netepti autobuso salono, sėdynių ar keleivių drabužių.

Žmogus, turėdamas dokumentus apie gyvūno skiepus, gali vežtis šunį ar katę be taros nemokamai. Šuo turi būti su antsnukiu, laikomas ne už ilgesnio kaip 0,5 m pavadėlio ir neturi užimti sėdimos vietos. Antsnukio nereikalaujama šunims, kuriems dėl jų veislės antsnukiai nepritaikyti, bei šunims asistentams, skirtiems padėti judėti negalią turintiems žmonėms. Gyvūnui priteršus autobuso saloną, jo šeimininkas privalo nedelsdamas išvalyti suteptą autobuso salono vietą. Pažymėta, kad vežamas gyvūnas neturi trikdyti kitų keleivių.

Dviračius ir paspirtukus galima vežtis neįgaliesiems asmenims skirtoje vietoje autobuso viduryje, tačiau ne piko valandomis, kurios yra nuo 7 iki 9 valandos ir nuo 16 iki 17 valandos. Jei vieta, skirta neįgaliems asmenims su vežimėliais ar keleiviams su vaikų vežimėliais, yra užimta, dviračio vežti negalima. Keleivis, norintis vežti dviratį ar paspirtuką, į autobusą įlipa paskutinis. Į jį norint įlipti keleiviui su neįgaliojo vežimėliu, dviratį vežantis keleivis privalo užleisti neįgaliajam skirtą vietą ir išlipti toje pačioje stotelėje.

Dviratį, paspirtuką, riedį, riedlentę ir kitą nedidelę mikromobilumo priemonę leidžiama vežti tik įsitikinus, kad transporto priemonė švari ir jos transportavimas netrukdys saugiai ir komfortiškai kitų keleivių kelionei. Jei ši sąlyga neužtikrinama, žmogus su savo priemone turi išlipti kitoje stotelėje arba gali būti išlaipintas. Keleivis gali vežtis tik vieną priemonę. Be to, jis atsako už dėl jo priemonės išteptus kitų keleivių drabužius, daiktus, taip pat dėl jų vežimo kylančios grėsmės kitų keleivių saugumui ir autobuso salono apgadinimą.