Bėgikai varžysis lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“

Organizatorių nuotr.
Kovo 17 dieną vyks nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“.

Kovo 17 dieną Šiauliuose vyks nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“. Ketvirtajame Lietuvos bėgimo taurės varžybų etape organizatoriai laukia rekordinio dalyvių skaičiaus.

„Tai vienintelis toks bėgimas Lietuvoje, kur trasa nėra pažymėta ir dalyviai patys turi kuo greičiau įveikti Rėkyvos ežerą – apibėgti arba apeiti. Čia yra ir asfalto, ir pelkių, ir takelių. Nenuspėjamas, kupinas staigmenų ir iššūkių renginys“, – sako nuotykių lenktynių organizatorius, trasos rekordininkas, nė karto šiose lenktynėse nepralaimėjęs Vilius Aleliūnas.

Anot organizatoriaus, iš pradžių renginio idėja buvo ekstremalus bėgimas, skirtas orientacininkams pasiruošti sezonui, bet pastaruoju metu tarp bėgikų jis labai populiarėja.

„Svarbu nebijoti sušlapti, o sušlapti tikrai teks. Patariame įveikti trasą kuo arčiau kranto, nenutolti nuo ežero, nes anksčiau buvo ir pasiklydusių“, – sako V. Aleliūnas. Bėgant optimaliausiu variantu distancija siekia 14 kilometrų.

Įveikti atstumą aplink Rėkyvos ežerą galima bėgte arba, jei nenorima varžytis dėl rezultato, kartu su šeima žygiuojant aplinkui. Registracija galima ir varžybų dieną – tikimasi sulaukti apie 400 dalyvių.

Kiekvienas varžybų dalyvis gaus unikalaus dizaino gertuvę, o greičiausi bėgikas ir bėgikė bus apdovanojami bėgimo bateliais. Specialus prizas yra įsteigtas tam, kuris pagerins trasos rekordą.