„BaltCap“ šešėlis Šiaulių policijos pastato statyboje

Policijos nuotr.
Šiaulių apskrities policijos pastatas Šiauliuose, Purienų gatvėje, turėjo būti suprojektuotas ir pastatytas iki 2026 metų vasaros. Ar suspėti laiku pavyks – klausimas lieka atviras.
21,9 milijono eurų vertės Šiaulių apskrities policijos pastato Šiauliuose, Purienų gatvėje 48, projektavimo, statybos ir paslaugų teikimo projektas, kurį pagal 2022 metų gruodžio 27 dieną pasirašytą sutartį viešosios ir privačios partnerystės būdu turėjo įgyvendinti investicijų bendrovės „BaltCap“ infrastruktūros fondo įmonė „Safe community“, panašu, įstrigo. Bendrovei „Safe community“ iki pernai gruodžio vadovavo „BaltCap“ specialiai šiam projektui įkurto infrastruktūros fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis, pripažintas įtariamuoju dėl svetimo milijoninės vertės turto pasisavinimo.

Graži vizija įstrigo

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas apie įstrigusį projektą šiuo metu kalbasi po Š. Stepukonio atleidimo su „BaltCap“ vadovaujančiu partneriu Simonu Gustainiu, ieškoma investuotojo, kuris imtųsi projekto įgyvendinimo. Projektą bendrovė „Safe community“ nors ir pradėjusi vykdyti, tačiau statybų stadijos dar nepasiekė – statybai leidimas nėra išduotas.

Policijos vadovybė tikisi, kad investuotoją, kuris artimiausiu metu atsirastų ir pratęstų darbus, pavyks surasti.

Pagal šią partnerystės sutartį kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ patronuojamoji įmonė „Investicijų uostas“ kartu su specialiai šiai partnerystės sutarčiai įgyvendinti įsteigta UAB „Safe community“ Šiauliuose, Purienų gatvėje, turėjo pastatyti ir įrengti naują 5 200 kvadratinių metrų administracinį pastatą su ūkinės ir sporto paskirties patalpomis. Taip pat numatytos automobilių stovėjimo aikštelės, kurios skirtos ne tik policijos darbuotojams, bet ir lankytojams.

Numatytas partnerystės sutarties įgyvendinimo laikotarpis – 15 metų: projektavimas ir statyba – treji metai, o eksploatavimo, priežiūros ir kitų paslaugų teikimas – dar 12 metų. Planuota, kad Šiaulių gyventojams ir policijos darbuotojams naujos patalpos bus atidarytos 2026 metų vasarą. Pagal planą naujajame pastate turi būti perkelti administravimo, kriminalinės policijos ir kriminalistinių tyrimų padaliniai.

Šiaulių apskrities policijos minėto projekto pirkimas buvo paskelbtas 2020 metų lapkritį, o laimėtojas nustatytas 2022 metų kovo mėnesį. Pirkimą iki sutarties pasirašymo, 2022 metų gruodžio 27 dienos, vykdė VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, su kuria Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos turi ilgalaikę sėkmingo bendradarbiavimo patirtį tiek rengiant viešosios ir privačios partnerystės projektus, tiek ir juos įgyvendinant.

Paskelbta tarptautinė paieška

Europos deleguotojo prokuroro nutarimu, Š. Stepukonis, vienas iš buvusių „BaltCap“ infrastruktūros fondo „Safe community“ partnerių, vasario 2 dieną pripažintas įtariamuoju dėl svetimo labai didelės vertės turto pasisavinimo.

Atsižvelgiant į tai, kad tiksli įtariamojo Š. Stepukonio buvimo vieta šiuo metu nėra žinoma, prokuroras kreipėsi į teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo. Patenkinus prokuroro prašymą, ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi Š. Stepukoniui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, paskelbta jo tarptautinė paieška.

Didelio atgarsio visuomenėję sulaukęs ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja deleguotieji Europos prokuratūros prokurorai, dirbantys Lietuvoje, atliekamas dėl įtariamo labai didelės vertės – daugiau negu 30 milijonų eurų, privataus kapitalo fondui priklausančio „BaltCap“ – turto pasisavinimo.

Europos prokuratūrai šio ikiteisminio tyrimo kontrolė buvo pavesta įtarus, kad galimai nusikalstamais veiksmais galėjo būti padaryta žala ir Europos Sąjungos institucijoms. Ikiteisminį tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.