Atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ įteikti ir dviem šiauliečiams

Seimo kanceliarijos (Ilonos ŠILENKOVOS) nuotr.
Panevėžio kultūros centre įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“.

Panevėžio kultūros centre Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen laureatams įteikė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalius „Tarnaukite Lietuvai“. Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Tai yra paskatinimas, skiriamas už visuomeninę veiklą, geranoriškus darbus.

Sveikinimo žodį tarė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos pirmininko pavaduotojas Antanas A. Jonynas. Laureatus pristatė aktorius Albinas Kėleris.

Garbingi medaliai įteikti ir dviem šiauliečiams. Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą įvertinta Daiva Grikšienė, žurnalistė, dokumentinių filmų kūrėja, verslininkė, pirmojo moterų LIONS klubo Lietuvoje steigėja. D. Grikšienė jau daugiau nei dvidešimt metų teikia savanorišką pagalbą vaikams, sergantiems vėžiu, vargstantiems senoliams. Laureatės savanoriško veikimo laukas itin platus: parama žmonėms, kuriems labiausiai to reikia, filantropinių idėjų sklaida, socialinis darbas, jaunimo įtraukimas į savanorių gretas, lyderių ugdymas, labdaros projektų įgyvendinimas.

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje pagerbtas Remigijus Pozniakovas, Šiaulių Lieporių gimnazijos fizikos mokytojas, inovatyviausias 2018 metų Lietuvos mokytojas.

R. Pozniakovas jau dešimt metų yra aktyvus Šiaulių krašto skautų vadovas tuntininkas, apdovanotas Lietuvos skautijos ordinu „Už nuopelnus“; organizacijų „Stiprūs kartu“ ir „Maisto bankas“ savanoris. Jis savanoriauja ukrainiečių integracijos centre „Malva“, Šiaulių turizmo informacijos centre, Kultūros centre, Visuomenės sveikatos biure, Raudonajame Kryžiuje, skautų renginiuose ir visur, kur tik prireikia savanorių rankų. Savanorystės veikla Remigijus užkrėtė ir savo mokinius.