Ateities projektai: 10 milijonų jojimo maniežui

Šiaulių m. savivaldybės nuotr.
Brangiausias Šiaulių miesto savivaldybės ateities projektas – dengtas regbio-futbolo maniežas, kuriam įrengti numatomas preliminarus lėšų poreikis – per 23 milijonus eurų.
Šiaulių miesto savivaldybė parengė ir Tarybos nariams pristatė Šiaulių miesto tvarios miesto plėtros strategijoje planuojamus ir 2021–2027 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo periodu planuojamus įgyvendinti projektus. Tai švietimo įstaigų ir jų sporto aikštynų atnaujinimas, dengtas regbio-futbolo maniežas. Ir dalis politikų, ir šiauliečių abejoja, ar tikrai miestui svarbiausia turėti 10 milijonų vertės naują jojimo maniežą.

Vienas brangiausių Šiaulių miesto ateities projektų – dengtas regbio-futbolo maniežas J. Jablonskio gatvėje šalia Šiaulių arenos. Preliminarus lėšų poreikis – 23,6 milijono eurų, iš kurių 8,6 milijono iš biudžeto skirtų Savivaldybė. Apie šį maniežą kalba jau ne vienerius metus, tačiau lėšų jo statybai vis neatsiranda.

Ne ką mažiau lėšų reikės ir planams įrengti dviračių takus ir dviračių-pėsčiųjų takus bei gerinti jų technines charakteristikas, siekiant užtikrinti vientisą rišlų ir saugų savarankiško infrastruktūros tinklą. Toks tinklas jungtų pagrindines kasdienes funkcines zonas – gyvenamosios, darbo, paslaugų ir panašiai.

Už beveik 3 milijonus eurų ketinama įrengti vaikų darželį buvusioje N. Valterio jaunimo mokykloje Pabalių gatvėje.

Po kelis milijonus reikėtų gauti Ragainės progimnazijos, S. Daukanto gimnazijos pastatams modernizuoti, ,,Romuvos“, ,,Dainų“ ir Salduvės progimnazijų bei Didždvario gimnazijos lauko sporto infrastruktūrai įrengti ir aplinkinėms teritorijoms pritaikyti sporto veikloms.

Ateities planuose – Lieporių parko atgaivinimas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams už 3 milijonus eurų, tankiai apgyvendinto kvartalo, kurį riboja Rasos ir Aukštabalio gatvės, atgaivinimas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams už 4,6 milijono eurų.

Apie 10,6 milijono eurų poreikis planuojamas Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro jojimo skyriui atnaujinti ir plėtrai.

Šis punktas labiausiai sulaukė politikų kritikos. Savivaldybės duomenimis, tokiame centre sportuoja apie 100 vaikų, tad investicijos yra pernelyg didelės. Be to, aplink yra nemažai privačių žirgynų, kurių paslaugomis esant poreikiui galima naudotis.

Savivaldybės administracijos Projektų valdymo skyriaus patarėja Dainora Gilienė Tarybos narius informavo, kad į kai kurias Tarybos narių pateiktas pastabas buvo atsižvelgta. Siekiant išvengti rizikos dėl ženklaus papildomo prisidėjimo Savivaldybės biudžeto lėšomis, buvo padidintos švietimo srities projektų įgyvendinimui planuojamos lėšų sumos. Įvertinus ypač prastą Vinco Kudirkos progimnazijos pastato būklę, nuspręsta į siūlomų įgyvendinti veiksmų sąrašą įtraukti ir šios progimnazijos ugdymo aplinkos atnaujinimo projektą. Papildomai įtrauktas ir Lieporių gimnazijos sporto aikštyno su prieigomis sutvarkymo projektas.

Nuspręsta atsisakyti idėjos įgyvendinti planuotą pramoninių ir komercinių teritorijų vystymą ties Pramonės ir Bačiūnų gatvių sankirta.

Opozicijos atstovas Zakiras Medžidovas priminė, kad buvo atsižvelgta tiek į save neigiančios valdančiosios daugumos narių pasiūlymus, tiek į kai kurias opozicijos pastabas, tačiau 10 milijonų Jaunųjų gamtininkų centro jojimo maniežui atnaujinti išliko.

Politikas socialiniuose tinkluose klausė šiauliečių, ar ne geriau būtų vietoje 10 milijonų naujam jojimo maniežui už šias lėšas sutvarkyti du gyvenamuosius miesto kvartalus, ir sulaukė pritarimo. Komentatoriai pažymėjo, kad sutvarkius du kvartalus naudos ir džiaugsmo gautų daugiau nei 100 vaikų, galinčių pajodinėti naujame manieže.

Buvęs Šiaulių vicemeras, Seimo narys Domas Griškevičius Savivaldybės planuose pasigedo irklavimo bazės prie Talkšos ežero modernizavimo tęstinio projekto, kurio įgyvendintas tik pirmasis etapas.