Apie pradangintas policijos nuovadas primins knyga

Asmeninė nuotr.
Knygos „Pradangintos nuovados... Jos šalia!“ autorius Gintautas Šarauskas susitikimo su policijos bendruomene metu noriai dalijo autografus.

Penktadienio vakarą į Radviliškio kultūros centrą rinkosi policijos bendruomenė. Buvusiems ir esamiems pareigūnams pristatyta serijos „Radviliškio riteriai“ antroji knyga „Pradangintos nuovados... Jos šalia!“. Leidinio autorius – buvęs Kriminalinės policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, buvusio Kalėjimų departamento pareigūnas Gintautas Šarauskas.

Knyga – apie Radviliškio krašto policijos nuovadas ir jose dirbusius pareigūnus. Atgimusios 1990 metais nuovados užėmė svarbią vietą teisėsaugoje iki 2008 metų. Policijos nuovados visuose Lietuvos regionuose ir atokiausiose vietovėse žmonėms garantavo viešąjį saugumą. 2008 metais politikos pokyčiai nuovadas išblaškė, išblaškydami ir Radviliškio krašte veikusių Baisogalos, Šeduvos, Šiaulėnų policijos nuovadų kolektyvus. Tačiau ten dirbę pareigūnai išskirtiniu kūrybiškumu, visuomenine ir sportine veikla tapo bendruomenių lyderiais. Apie nuovadas ir apie juose dirbusius žmones – G. Šarausko knyga „Pradangintos nuovados... Jos šalia!“.

Leidinys gausiai iliustruotas fotografijomis, spaudos leidinių, dokumentų faksimilėmis.

Knygos pristatymo vakare atsiminimais dalijosi buvę nuovadų pareigūnai, veteranai, prisidėję ne tik kuriant šį policijos padalinį, bet ir vykdę jo misiją. Kalbėjo Baisogalos policijos nuovados viršininkas Zenonas Antanas Gailevičius, buvęs Radviliškio rajono policijos komisariato vadovas Antanas Gaižauskas. Prisiminimais apie bendradarbiavimą su nuovadomis dalijosi rajono Savivaldybės vadovai Antanas Čepononis ir Vytautas Simelis. Kalbėjo Migracijos skyriaus viršininke dirbusi Zita Gaižauskienė, buvęs Šiaulių miesto policijos viršininko pavaduotojas ir kartu Šiaulių miesto savivaldybių policijos vadovas Alfredas Vilbikas ir kiti.

Apie situaciją šalyje, kuriant policijos nuovadas ir po to jas po truputį naikinant, pasisakė Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) valdybos pirmininkas Vytautas Navickas, jis už Lietuvos policijos istorinės atminties išsaugojimą knygos autoriui įteikė LPVA atminimo ženklą.

Knygos pristatymo vakare koncertavo liaudiškos muzikos kapelos „Seni pažįstami“ ir „Šeduvos bernai“. Taip pat buvo eksponuojama policijos pareigūno Rimanto Benaičio fotografijų apie policijos pareigūnų darbą paroda.

Tai jau antra kraštiečio Gintauto Šarausko knyga. 2019 metų spalio mėnesį kartu su žurnalistu Sidu Aksomaičiu jis išleido knygą „Prakalbinto stalo istorija“, skirtą ilgamečiam Radviliškio policijos vyriausiajam ekspertui šviesaus atminimo Kazimierui Liepai pagerbti.