Antano Sireikos elgesį tirs etikos sargai

Redakcijos archyvo nuotr.
VTEK pradėjo tyrimą dėl galimo Tarybos nario Antano Sireikos viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą dėl galimo Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nario ir mero Artūro Visocko politinio bendražygio Antano Sireikos Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo pažeidimo.

A. Sireika yra Šiaulių miesto tarybos Miesto ūkio ir plėtros komiteto narys. Jame svarstant klausimą dėl Šiaulių miesto reprezentacinių renginių 2024-2026 metų sąrašo patvirtinimo A. Sireika nenusišalino, nors galėjo turėti asmeninių interesų, kadangi į šį sąrašą renginių Lietuvos krepšinio lyga ir Karaliaus Mindaugo taurė organizatoriumi įrašytas krepšinio klubas „Šiauliai“. Šio klubo dalininkas yra Antano Sireikos labdaros ir paramos fondas, o pats buvęs treneris eina klubo garbės prezidento ir apmokamo konsultanto pareigas.

Komiteto posėdžio metu, kuris vyko nuotoliniu būdu, A. Sireika priimant sprendimą nebalsavo, tačiau svarstant klausimą ir už jį balsuojant posėdyje dalyvavo. Įstatymas skelbia, kad Tarybos narys laikomas tinkamai nusišalinęs, jei jis, prieš pradedant svarstyti jam interesų konfliktą sukeliantį klausimą, atjungia savo vaizdo kamerą, mikrofoną ir nebalsuoja svarstomu klausimu.

Ar Vyriausioji tarnybinės etikos komisija atliks tyrimą ir dėl kitos Tarybos narės bei mero suburto rinkimų komiteto politikės Nijolės Prascevičienės galimo interesų supainiojimo, dar neaišku, nes komisija kreipėsi į Savivaldybę, prašydama pateikti daugiau dokumentų.

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė dalyvavo komiteto posėdyje ir balsavo dėl to paties klausimo – Šiaulių reprezentacinių renginių sąrašo patvirtinimo. Šiame sąraše įrašytas Tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkursas. Šio konkurso kontaktiniu asmeniu ir organizatore įvardijama Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja N. Prascevičienė. Be to, konkurse dalyvauja jos parengti jaunieji smuikininkai. Dėl šių priežasčių politikė galėjo būti suinteresuota, kad šis renginys atsidurtų minėtame sąraše.

Reprezentacinių renginių sąraše įrašyti renginiai turi ne tik aukštesnį statusą, bet ir gauna didesnį finansavimą.

Šiais metais minėto sąrašo projektas sukėlė rezonansą, nes jame neliko ilgamečio kultūros centro „Laiptų galerija“ renginio „Šiaulių Monmartro respublika“. Spėjama, kad tai daroma sąmoningai, nes ilgametes tradicijas turinčią savitą kultūros įstaigą valdžia siekia sunaikinti, prijungiant ją prie Šiaulių kultūros centro ir padarant jo padaliniu.

Kultūrinių renginių paraiškas būti įtrauktiems į Reprezentacinių renginių sąrašą nagrinėja Kultūros taryba, kurios nariu yra ir dar vienas mero politinis bendražygis Virginijus Kinčinaitis. Prieš kelis mėnesius Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino ir šį „laisvąjį menininką“-politiką pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.