Amfiteatras aukojamas verslui

Amfiteatras aukojamas verslui

Amfiteatras aukojamas verslui

Vakar Šiaulių miesto taryba centre esančią viešą edvę — amfiteatrą — paaukojo privačiam interesui. Prie Savivaldybės susirinkę piketuotojai, surinktiū ir renkami miestiečių parašai prieš privačios bendrovės norus statyti centrą amfiteatro vietoje, politikų nesujaudino.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Balsavo valdantieji

Amfitaetro erdvės siekia uždaroji akcinė bendrovė „Tikroji vaivorykštė“, kuriai priklauso amfiteatro kampe stovintis dviaukštis pastatas su scena.

Miesto Taryboje už amfiteatro koncesiją balsavo 17 valdančiosios koalicijos narių, vienas buvo prieš, du susilaikė. Kai kurie, kaip Alfredas Lankauskas, Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas, iš šios posėdžio dalies išėjo. Balsavime nedalyvavo penki socialdemokratai ir viena darbietė — Angelė Kavaliauskienė, po beveik valandą trukusios audringos diskusijos palikę salę prieš balsavimą.

Žodį gavęs ŠU profesorius Gintautas Mažeikis politikams siūlė neskubėti, su visuomene, menininkais, architektais viską aptarti.

Diskusijoje dalyvavo vien tik socialdemokratai. Meras Genadijus Mikšys atsikirtinėjo tik trumpomis frazėmis. Daugiausia teko išklausyti Turto valdymo skyriaus vedėjui Gyčiui Skurkiui, pristačiusiam šį klausimą.

Paklaustas, kas tikrasis koncesijos idėjos iniciatorius — meras, direktorius, Turto skyrius ar verslininkas, G. Skurkis sakė, kad toks sprendimas priimtas „kolegialiai“.

Koncesija — privataus kapitalo įsileidimas

Koncesijos įstatymas leidžia savivaldybės turto valdymą, priežiūrą perduoti privačiam kapitalui, už jo paslaugas atitinkamai atsilyginant.

Pritarimas kocesijai atveria galimybes rengti koncesijos sutartį. Tik dar reikės gauti Savivaldybės kontrolieriaus tarnybos išvadą dėl koncesijos tikslingumo, iš valstybės perimti žemę ir statinius Savivaldybės žinion. Turės būti patvirtintos koncesijos konkurso ir sutarties sąlygos, skelbiamas koncesininko konkursas. Visus sprendimus turės priimti miesto Taryba.

Verslininkas, pageidaujantis perimti valdyti amfiteatrą koncesijos pagrindais, žada šioje vietoje statyti komercinį ir pramogų pastatą, o amfiteatrą įrengti ant stogo.

Koncesijos būdu šiuo metu valdoma Šiaulių arena. Savivaldybė arenos operatoriui moka sutartą metinį mokestį.

Jau akiratyje — nauji plotai

Vicemerė Alma Javtokienė aiškino, kad Savivaldybė neturi pinigų ir kitos išeities, kaip tik pasikliauti privačiu kapitalu. Ji prabilo ir apie kitą erdvę — „Beržynėlį“, dėl kurio reikia pagalvoti. Čia atsirastų “europinio lygio atrakcionų parkas“.

Mindaugas Stakvilevičius priminė, jog visais laikais amfiteatru naudojosi studentai, amfiteatras — gyvas Sąjūdžio renginių liudininkas, kai čia vykdavo diskusijos: „Pagalvokite. Nepadarykite gėdos Tarybai ir visam miestui“.

Andrius Šedžius griebėsi ironijos, patardamas verslininkams atiduoti Saulės laikrodžio ir Prisikėlimo aikštes. „Pastatytų po prekybcentį, o Saulės berniuką užkeltų ant stogo. Nuo stogo Prisikėlimo aikštėje būtų patogu stebėti paradus, centre savivaldybininkams apsipirkti“.

PIKETAS: Jaunieji socialdemokratai surengė piketą prie Savivaldybės ir rinko žmonių parašus, kad amfiteatras liktų miestui.

Jono TAMULIO nuotr.

IŠNAŠA

Valdančiosios koalicijos buldozeris skina kelią privataus verslo atėjimui į amfiteatrą.