10-ajame „Runway Run“ bėgime – apie 10 tūkstančių dalyvių

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Bėgime „Runway Run“ dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės.

Tradicinis bėgimas „Runway Run“ Šiauliuose vyko 10-ą kartą. Šįmet jis skirtas ir Lietuvos narystės NATO dvidešimtmečiui. Organizatoriai skaičiuoja, kad apie 10 tūkstančių vaikų, suaugusiųjų ir senjorų, lietuvių ir užsieniečių, civilių ir kariškių susirinko Šiaulių aerodromo kilimo-tūpimo take simboliškai palenktyniauti su kitame take kylančiais Baltijos šalių oro policijos misiją vykdančiais NATO naikintuvais.

Nuo vartų iki didžiosios scenos abiejose pusėse buvo parengta karinės technikos ir įrangos ekspozicija. Joje, be jau matytų Lietuvos kariuomenės transporto priemonių ir ginklų, buvo galima apžiūrėti ir mūsų šalyje tarnaujančių įvairių užsienio karinių pajėgų ekipuotę, pratybose ir mūšio lauke naudojamą techniką: NATO Oro policijos misiją vykdančius Ispanijos ir Portugalijos naikintuvus, oro gynybos raketų ir dronų paleidimo sistemas.

Pagrindinėje renginio scenoje puikią nuotaiką kūrė DJ Jovani. Danguje pasipuošę Lietuvos ir NATO vėliavomis įspūdingus šuolius atliko Lietuvos kariuomenės Parašiutinio rengimo centro instruktoriai. Netrukus po to padangėje Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Sraigtasparnių eskadrilės gelbėtojai surengė parodomąją gelbėjimo akciją.

Prieš vidurdienį visiems bėgimo dalyviams surengta masinė mankšta. Tiesa, prieš paskelbiant startą, įvyko kuriozas, dalis nekantriausių bėgikų pradėjo bėgti, net nesulaukę patrankos šūvio ir naikintuvų pakilimo. Organizatoriams paprašius, dalyviai grįžo ir bėgimas prasidėjo taip, kaip buvo numatyta.

Į bėgikų gretas jungėsi įvairaus amžiaus šiauliečiai ir svečiai, užsienio ambasadų atstovai, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, Lietuvos kariuomenės vadovybė bei kariai, sąjungininkai, įvairios organizacijos, sporto klubai, mokyklų, vaikų darželių bendruomenės.

Bėgimo distanciją – 3 000 metrų – vieni įveikė siekdami kuo geresnio rezultato, kiti mėgaudamiesi bendraminčių draugija, tėveliai ir mamos stūmė vežimėlius su mažyliais, didesni vaikai važiavo dviratukais, triratukais, paspirtukais.

Finišą pasiekusiems pirmiesiems penkiems tūkstančiams dalyvių buvo įteikti unikalūs „Runway Run‘24“ suvenyrai. Bėgimo dalyviai vaišinti arbata ir bandelėmis.

Šiemet rėmėjų prizas ir suvenyrinė pabūklo sviedinio tūta atiteko Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos komandai. Visiems renginio dalyviams pasirodymą „Runway Run‘24“ scenoje surengė atlikėja GJan, renginį vedė Rolandas Mackevičius.