Bute negyvena – draudimas reikalauja žalos atlyginimo

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Į Kelmės rajono savivaldybę Reginai Dobrovolskienei tenka eiti aiškintis dėl svetimų skolų ir žalų.
Kelmiškė Regina Dobrovolskienė prieš penkerius metus išsikraustė iš Savivaldybei priklausančio buto. Nusipirkusi savą būstą nutraukė nuomos sutartį. Tačiau nuomos šešėlis persekioja iki šiol. Prieš keletą metų iš jos pareikalauta sumokėti už pakeistus radiatorius, savivaldybės bute. Šį mėnesį iš moters pareikalauta žalos atlyginimo už tai, kad aplietas aukštu žemiau esantis butas. „Jaučiuosi nesaugi. Nuolat turiu aiškintis dėl svetimų bėdų“, – guodėsi R. Dobrovolskienė.

Nuostolis – 504 eurai

Lapkričio viduryje R. Dobrovolskienė gavo „Lietuvos draudimo“ laišką, kuriame konstatuojama, jog iš A. Mackevičiaus gatvės 23 – iuoju numeriu paženklintame name esančio socialinio būsto aplietas žemesniame aukšte esantis butas. Draudimo bendrovė nustatė, jog padaryta 504 eurų žala, kurią sumokėti turinti R. Dobrovolskienė. „Nepadengus įsiskolinimo per nurodytą terminą, ikiteisminį skolos išieškojimą būsime priversti perduoti duomenų tvarkytojui UAB „B2Kapital“. Tokiu atveju padidėtų Jūsų išlaidos, nes tektų sumokėti ikiteisminio išieškojimo išlaidas“, – rašoma iš „Lietuvos draudimo“ gautame laiške.

Moteris pasakojo pasijutusi labai blogai. Jau ne pirmą kartą turinti įrodinėti, jog negyvena šiame bute. „Jaučiuosi nesaugi, – sakė ponia Regina. – Per ketverius metus Amžinybėn išlydėjau abu tėvus. Dėl sunkios materialinės padėties buvau priversta vykti padirbėti į Škotiją. Visos šios patirtys padidino mano jautrumą. Jaučiuosi pažeidžiama. Todėl tariamos skolos mane tiesiog gąsdina.“

Išsikėlė prieš penkerius metus

Redakcijai R. Dobrovolskienė atsiuntė dokumentus, įrodančius, jog bute, kurio gyventojai dėl savo kaltės ar kitų objektyvių priežasčių padarė žalą, ji negyvena jau penkeri metai.

2015 metų spalio 26-ąją ji perdavė būstą Kelmės vietinio ūkio direktoriui Dainiui Popovui. Būsto perdavimo – priėmimo akte konstatuota, jog butas, elektros instaliacija ir sanitariniai mazgai – tvarkingi.

„Vykdžiau visus įsipareigojimus. Mokėjau nuomos mokestį. Niekad nelikau skolinga už komunalinius patarnavimus. Bute naujais, plastikiniais pakeičiau du langus, taip pagerindama būsto būklę, – laiške redakcijai pasakoja R. Dobrovolskienė. – Tačiau Savivaldybės tinklapyje buvo publikuojama, jog iš socialinių būstų nuomininkai gavo ekonominę naudą. Tai žemina mano šeimą.“

Savivaldybės būste R. Dobrovolskienė gyveno nuo 2006 metų spalio, devynerius metus. Vėliau tame pačiame daugiabutyje įsigijo savo butą ir persikėlė į jį gyventi. Jos gyvenamoji vieta deklaruota nuosavame bute.

„Skola“ už naujus radiatorius

Buvusios savivaldybės būsto gyventojos šešėlis R. Dobrovolskienę persekioja jau ne pirmą kartą. Prieš keletą metų, kai prasidėjo daugiabučio renovacija, jai pateikta sąskaita už buto, kurį nuomojosi iš savivaldybės, radiatorius ir jų pakeitimą. Moteris kreipėsi į Savivaldybės Turto valdymo skyrių. Skyriaus specialistai jai patarė į sąskaitą nekreipti dėmesio ir nemokėti. Logiška, nes būstas priklauso savivaldybei.

„To pasekmė – skola, – laiške redakcijai rašo buvusi nuomininkė. – O gyventojai, turintys skolą, iškeldinami iš socialinio būsto. Maža to, apie skolininkus pasirodo straipsnis rajono laikraštyje. Koks sutapimas!“

Gavusi pretenziją iš draudimo bendrovės R. Dobrovolskienė vėl turėjo eiti aiškintis į Savivaldybę. Kreipėsi į Savivaldybės Turto valdymo skyrių. Ten jai vėl patarta nekreipti dėmesio į „Lietuvos draudimo“ reikalavimus.

Tačiau, kodėl jai, jau pekeri metai gyvenančiai nuosavame bute, vis dar eina sąskaitos ir pretenzijos dėl Savivaldybės nuomojamo buto? Kur čia pakastas šuo? Kodėl pretenzijos nesiunčiamos šiandieninei būsto nuomininkei?

Sutartis „tebekabėjo“ Registrų centre

Aplieto buto šeimininkė redakcijai tvirtino, jog buvusioji nuomininkė tikrai išsikėlė prieš keletą metų. Dabar būste, iš kurio aplietas jos butas, gyvena kita moteris su vaikais. Pavardės nuostolį patyrusi moteris tvirtino nežinanti.

Šių eilučių autorė kreipėsi į Savivaldybės specialistus ir daugiabučius, o tuo pačiu ir savivaldybės bei socialinius būstus administruojančios bendrovės Kelmės vietinis ūkis vadovą.

„Ši istorija per daug išpūsta, – redakcijai tvirtino Kelmės rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Vaida Ulvydienė. – Nekilnojamojo turto registrų centre nebuvo išregistruota nuomos sutartis su R. Dobrovolskiene. Todėl „Lietuvos draudimas“ atsiuntė žalos išieškojimo reikalavimą ir dabartinei, ir ankstesnei nuomininkei. Sutarties išregistravimu privalėjo pasirūpinti Savivaldybės įmonė „Kelmės vietinis ūkis“. Bet per neapsižiūrėjimą to nepadarė.

Dabar jau išregistravo. Patikrinau. Išsiunčiau raštą „Lietuvos draudimui“. Suprantu, jog moteris dėl to patyrė šoką. Jos atsiprašiau. Turto valdymo skyriaus specialistė išsiuntė jai atsakymą raštu. Jokių neigiamų pasekmių R. Dobrovolskienė nepatirs.“

Kelmės vietinio ūkio direktorius Dainius Popovas taip pat patvirtino, jog nuomos sutartis su R. Dobrovolskiene šiuo metu išregistruota. Daugiau ji neturėtų gauti jokių laiškų.