(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pirmas puslapis

Teisybė stringa tylos ir melo pinklėse

2011 m. rugsėjo 29 d.
Edita KARKLELIENĖ

„Šiaulių kraštą“ pasiekė žinios apie galimą brakonieriavimo atvejį Joniškio rajono Girkančių miške. Žurnalistams parodžius iniciatyvą šį įvykį paviešinti, atsakingi Joniškio rajono asmenys atsitvėrė tylos siena, atkakliai tvirtindami nieko negirdėję ir nematę.

Gal į neleistinos medžioklės ir melo tinklus įsipainiojęs neeilinis šaulys?

edita@skrastas.lt

Medžiotojai šnairavo vieni į kitus

Kepalių medžiotojų būrelio plote, Girkančių miške ankstų rugsėjo 24-osios rytą buvo nušautas tauriojo elnio patinas.

Praėjus beveik valandai po incidento, tuo metu miške šernus medžiojusi viena Kepalių medžiotojų grupė, vadovaujama medžiotojo Igno Muižio, apie įvykį informavo Joniškio aplinkos apsaugos agentūros vadovą Romą Baltramaitį.

Kol jis atvyko, prisistatė ir Marijaus Daščioros vadovaujama antroji medžiotojų grupė.

Kaip ir derėtų, aplinkosaugininkas R. Baltramaitis čia pat vietoje įvertino situaciją, surašė protokolą, suorganizavo nušauto gyvūno išvežimą.

Pirminės apklausos metu abiejų grupių medžiokliai atkakliai tikino nešovę į elnią ir šnairavo vieni į kitus.

„Šiaulių kraštui“ iš patikimų šaltinių pavyko sužinoti, kad tos pačios apklausos metu buvo pasigesta kai kurių medžioklei būtinų dokumentų.

ŠRAAD vadovo pavaduotojas „skilo“

Tačiau tvarkingai prasidėjusiam tyrimui, panašu, nelemta baigtis tvarkingai.

„Šiaulių kraštą“ pasiekė kalbos, kad galimai brakonieriško šūvio, kuris kainavo elnio gyvybę, autoriaus nuspręsta neįvardyti, esą kaltų nėra, nes vis dar vyksta tyrimas.

Paradoksas, tačiau įrašo apie šį vykį nepavyko rasti ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) internetiniame tinklalapyje.

Kalbesni buvo tik kai kurie ŠRAAD pareigūnai. Jie išsitarė žinantys, kad kažko negero „visame šitame reikale“ esama.

„Kažkas ten vykdoma, kažkas lyg tai bando vartytis ir išsivartyti“, — sakė vienas asmuo.

Apie įvykusį incidentą paklaustas ŠRAAD direktoriaus pavaduotojas Alfonsas Pundza, skirtingai nei kai kurie jo pavaldiniai, tvirtino jokios išsamesnės informacijos apie vykstantį tyrimą nežinantis, nieko išskyrus tik tai, kad buvo nušautas elnias.

Tačiau prispaustas įrodymų vadovas vis dėlto prisipažino turintis duomenų, kad lemtingosios medžioklės išvakarėse po Girkančių mišką braidė ne tik eiliniai Kepalių medžiotojų būrelio nariai, bet netgi pats Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Druskininkų meras R. Malinauskas.

Į klausimą, kodėl informacija apie galimą brakonieriavimo atvejį iki šiol nepaviešinta, A. Pundza taip ir nerado atsakymo. Tačiau vakar vakare departamento tinklalapyje informacija apie minėtą įvykį jau buvo patalpinta.

Aplinkosaugininkas prarado atmintį

Toliau į mišką — vis klaidžiau. Slapukavusio A. Pundzos prisipažinimo suintriguotas „Šiaulių kraštas“ pamėgino išnarplioti incidento Girkančių miške detales.

Joniškio aplinkos apsaugos agentūros vedėjas R. Baltramaitis, pirmasis atskubėjęs į incidento vietą, dabar nebekalbus.

„Nieko nežinau apie tą reikalą, — vis kartojo agentūros vadovas. — Šiuo metu yra renkami paaiškinimai ir kita medžiaga.“

Anot R. Baltramaičio, elnias buvo nušautas šeštadienį, apie šešias ryto. Surinkta medžiaga esą liudija, kad iš penkių šimtų metrų atstumo, kur buvo grupė, elnio nušauti tiesiog neįmanoma.

Į klausimą, ar pavykę nustatyti bent vieną įtariamąjį, pareigūnas atsakė klausimu: „Nesupratau, ko jūs klausiate? Šiandien galiu įtarti visus, kurie galėjo šauti.“

Galbūt nežinojimu bandoma kažką dangstyti?

Paklaustas, ar medžioklėje dalyvavo R.Malinauskas, teigė nieko nežinantis apie tai.

Tačiau vėliau tas pats aplinkosaugininkas žurnalistams prisiminė, kad R.Malinauskas medžioklėje dalyvavo rugsėjo 23 d.

Kyla klausimas, kodėl R. Baltramaitis iškart to nepasakė, o mėtė pėdas. Redakcijos žiniomis, medžioklės lapas su R.Malinausko pavarde yra būtent pas Joniškio aplinkosaugininką.

Tai patvirtino ir Kepalių medžiotojų būrelio pirmininkas, Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys Raimundas Tiškevičius.

Vadovui nerūpi, kad vyksta jo valdose

R. Tiškevičius, kaip ir aplinkosaugininkas R. Baltramaitis, tvirtino taip pat nieko nežinantis.

Savivaldybės tarybos narys nepažįsta jokio Savivaldybių asociacijos prezidento Ričardo Malinausko?

„Nebuvau netgi informuotas, kad toks žmogus buvo medžioklėje. Aš jo nekviečiau, — sakė Medžiotojų būrelio vadovas. — Pirmą kartą girdžiu, kad kažkoks R. Malinauskas medžiojo mūsų plotuose.“

Paprašytas medžiotojo, šeštadienį vadovavusio vienai medžiotojų grupei, Igno Muižio telefono numerio R. Tiškevičius išsitarė apie susitarimą niekam nieko, „kol vyksta tyrimas nedalyti“.

„Šiaulių krašto“ žiniomis, po incidento, kurio metu buvo nušautas elnio patinas, Kepalių medžiotojų būrelio valdyba sekmadienį sušaukė skubų susirinkimą.

Po to, kaip sunkiai redakcija rinko duomenis, galima manyti, kad tame susirinkime galėjo būti aptarta, ką sakyti ir ko — ne.

Teisybė ir nutylėjimai

Ignas Muižys, medžiotojas, šeštadienį vadovavęs vienai medžiotojų grupei, taip pat buvo nekalbus.

„Šeštadienio rytą nuėjom palaukti šernų. Ėjom link medžiotojų bokštelio, išgirdom šūvį maždaug už pusės kilometro ir radom nušautą elnią. Tamsoka dar buvo. Pamatėm žmogaus siluetą, buvo prietema, jis ėjo ir nuėjo.

Ar bandėm persekiot? Klausykit! Miške persekioti? Brido ir nubrido jis. Nubėgo.

Paskui atvažiavo inspektorius, susirinko ta kita grupė: M. Daščiora ir Povilas Mikalajūnas. Trečio asmens nemačiau. Kas gali dabar pasakyti, gal jau buvo dingęs. Gal jis atvažiuoja pas didesnius žmones, mes paprasti.“

Kitos medžiotojų grupės vadovas M. Daščiora, telefonu paprašytas prisiminti savaitgalio incidentą, atkirto neturintis laiko kalbėti. Ir nutraukė pokalbį.

Susidarė įspūdis, kad vyrai kažką žino, bet nesako.

Paprastas klausimas merą suerzino

Kai „Šiaulių kraštas“ telefonu pasiteiravo Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento R.Malinausko, ar savaitgalį lankėsi ir medžiojo Joniškio rajone, išgirsta:

„Dieve tu brangus... Savaitgalį kur noriu, ten lankausi! Jonišky juk nebuvau Savivaldybės reikalais. Kur aš noriu, ten važiuoju savaitgalį. Su kuo noriu, su tuo važiuoju. Jūs dar paklauskit, kur aš gulėjau naktį!“

Kodėl Savivaldybių asociacijos prezidentas taip susierzino?

Domėsis ir Aplinkos ministerija

Apie galimą brakonieriavimo atvejį Girkančių miške „Šiaulių kraštas“ informavo Aplinkos ministeriją.

Aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas informavo, kad ministerija domėsis šio įvykio tyrimu ir, prireikus, imsis atitinkamų veiksmų.

Tauriųjų elnių patinų medžioklė, turint specialias licencijas, iki lapkričio 15 dienos yra leidžiama. Jei gyvūnas buvo nušautas neturint licencijos, anot T. Beržinsko, tai yra brakonieriavimas.

ŠŪVIS: Elnio patinas Joniškio rajono Girkančių miške buvo nušautas šeštadienio rytą. Įtariama, kad tai buvo brakonieriaus šuvis.

Joniškio aplinkosaugos agentūros nuotr.

PAŽINTIS: Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys, Medžiotojų būrelio vadovas Raimundas Tiškevičius „Šiaulių kraštui“ tvirtino nepažįstantis jokio Malinausko ir ką „kažkoks“ Savivaldybių asociacijos prezidentas veikė jo būrelio medžioklės plote nežinantis.

VERSIJOS: Joniškio rajono aplinkos apsaugos agentūros vadovas Romas Baltramaitis išsitarė prieš kelias dienas turėjęs vieną tyrimo dėl nušauto elnio versiją. Vakar esą išlindusi priešinga.

Algimanto ADOMAIČIO nuotr.

Dienos populiariausi

Dviračių takams–milijonai, o gatvėse — duobės

2011 m. rugsėjo 29 d.
lankomiausias

ŠTV žinios

2011 m. rugsėjo 29 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas