V. Purono "kiaulė" prie Vykdomojo

V. Purono nuotr.
Paršelis prie Šiaulių Vykdomojo.1978 metai.
PO TO, KAI RAŠĖME
Žurnalistė Rūta Janutienė komentare klausia: "Viliau Puronai, kur paslėpei kiaulę?" ( "Šiaulių kraštas" 2019 07 09). Komentaras apie šių dienų Šiaulių "vykdomojo komiteto" ir jo lyderio – mero Artūro Visocko – sprendimą iškirsti pėsčiųjų bulvaro liepas, kurios jiems atrodo neestetiškai, t. y. – negražiai.

Žurnalistė pakvietė miesto tvarkytojus (gal darkytojus?) pasižvalgyti po Vilniaus Gedimino prospektą ir pasigrožėti, kaip ten "gražiai" auga medžiai. "Gal tegul " tas Purons" pagamina po naują kiaulę ir pastato tuose tuščiuose granitiniuose "placiuose"? Kol nevėlu. Kad tie, į kuriuos žmonės sudėjo tieki vilčių, laiku atsitokėtų!", – rašo komentaro autorė.
Po komentaro tinklalapyje www.skrastas.lt ir FB paskyroje sulaukta dešimčių atsiliepimų. Yra ir abejojančių, ar tikrai tokia kiaulė stovėjo prieš sovietinį vykdomąjį.

Dizaineris V. Puronas patvirtina ir pateikia įrodymus: fotografijas ir tekstą iš savo knygos "Saulės miesto veidas":
"Paršas gulėjo dideliame "bliūde", iškėlęs keturias kojas kaip strampus ir iš tolo daugiau priminė statinę, bet ne kepsnį. Šį kūrinį statyti buvo tyliai atsisakyta. Jo kūrinio autorius nežinomas, jis dirbo Šiaulių Mėsos   kombinate, kuris buvo įgaliotas miestui pateikti "vaizdinės agitacijos akcentą maisto pramonės tematika". Įdomumo dėlei, nevykėlę skulptūrėlę nunešiau ir padėjau Pergalės aikštėje, skverelyje šalia fontano, priešais Vykdomąjį. Kelis kartus nuspaudžiau "Zenito" mygtuką (...) O pastate – aistros, vaje, vaje, koks kabinetuose alasas pakilęs: "Tu ka-a-a-a-a, Viliau!?Išprotėjai? Kas leido, su kuo suderinta!? Dabar visi galvos, kad vykdomajame vieni paršai... Rašyk pasiaiškinimą. Ko čia šaipaisi?"
Tai atsitiko 1978 metais. Tas iškritikuotas "paršiukas" grįžo į Mėsos kombinatą, o pėsčiųjų bulvare buvo iškelta gražuolė skulptoriaus Henriko Orakausko "kiaulė" , kuria ir dabar, prie Fotografijos muziejaus pakėlus akis aukštyn, galima grožėtis.

O V. Puronas džiaugiasi, kad ir po 40 metų dar prisimenama ši jo maža "kiaulystė"

Komentarai

Svečias    Tre, 2019-07-10 / 17:57
Prisisukęs tas Purons:) ir kaip gaila kad daugiau tokių pokštininkų (be valdžios keistuolių) nėra...
koks kabinetuose alasas     Tre, 2019-07-10 / 18:09
Tai čia gerbiamam Sabaliui kiaulę pakišo ? Ar kam ?
Puronui - katras irgi sėdėjo vykdomajame    Tre, 2019-07-10 / 18:17
ką čia vaidina angelą buvo ir jis prie lovio...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.