Žmogžudystė įvykdyta po virtinės ankstesnių nusikaltimų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nužudymu įtariamas šiaulietis Romualdas Šidlauskas – anksčiau teistas 15 kartų. Teisme jis parodė išskirtinę agresiją.
Trims mėnesiams po spalio 17-osios vakarą įvykdyto nužudymo suimtas 58 metų Romualdas Šidlauskas turi kraupią biografiją. Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai atskleidė keletą šio įvykio ir įtariamuoju tapusio vyro gyvenimo detalių.

R. Šidlauskas, anot pareigūnų, kone pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose. Nuo 21-erių pradėjęs teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko.

Jis teistas 15 kartų – už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą. Po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į Šiaulius vyras grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose.

Rugsėjo pabaigoje R. Šidlausko atžvilgiu jau buvo pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai.

Kadangi paskirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas, taigi galėjo nevaržomas lankytis baruose ir kitose viešose vietose.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, spalio 17-osios vakarą jis girtavo Vilniaus gatvėje esančiame alaus bare „Lokio pėda“, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų R. Šidlauskas paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti.

Netrukus tarp vyrų kilo konfliktas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno vyro mirtimi. 33 metų šiauliečio kūną su durtine žaizda pilve medikai rado tiesiog ant važiuojamosios kelio dalies.

Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų, spalio 18-osios rytą, įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio gatvėje, išėjęs iš kazino.

Teisme, į kurį buvo atgabentas konvojaus pareigūnų, R. Šidlauskas elgėsi agresyviai, atsigulęs ant stikliniame užtvare esančio suolo keikė teismo darbuotojus, grasino apspjaudyti žurnalistus, vartojo necenzūrinius žodžius.

Šiaulių apylinkės teismas leido nužudymu įtariamą R. Šidlauską suimti trim mėnesiams.