Vogtiems daiktams gabenti pasitarnavo vogta priekaba

Policijos nuotr.
Į mikroautobusą netilpęs metalo laužas tilpo į taip pat vogtą priekabą.
Ankstyvą kovo 24-osios rytą Radviliškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patikrinti sustabdytame mikroautobuse surado ieškotą nepilnametę bei vogtų daiktų, o mikroautobuso tempiamoje priekaboje – krūvą metalo laužo.

Mikroautobusą „Mercedes Benz“ pareigūnai sustabdė apie 6 valandą ryto Radviliškio rajono Pavartyčių kaime. Automobilio, kuriame sėdėjo keturiese, tempiama priekaba buvo pilna įvairaus metalo.

Nuo transporto priemonę vairavusio 25 metų Radviliškio gyventojo trenkė alkoholiu. Jam nustatytas 0,14 promilės girtumas. Vairuotojui už tai, kad vairavo neblaivus, buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, nes pradedantiesiems vairuotojams yra taikoma nulinė alkoholio tolerancija.

Policijos pareigūnams aiškinantis vežamo metalo kilmę, jo rasta ne tik priekaboje, bet ir mikroautobuse. Vairuotojas aiškino, kad metalą jam atidavė pažįstamas asmuo, tačiau, kas tas žmogus, atsakymo nepateikė.

Nustatyta, kad kartu su vairuotoju važiavo 25 metų Radviliškio rajono gyventojas, jo sesuo bei ieškoma 16-metė, apie kurios negrįžimą į Radviliškio bendruomeninius globos namus pareigūnams buvo pranešę šių namų darbuotojai. Surasta mergaitė buvo nuvežta į jos gyvenamąją vietą, o automobilis su kroviniu ir priekaba atgabenti į Policijos komisariato teritoriją.

Patikrinus duomenų bazėje nustatyta, kad transporto priemonė yra išnuomota, o priekaba priklauso vienam Šiaulių gyventojui. Susisiekus su juo paaiškėjo, kad priekaba buvo palikta jam priklausančioje negyvenamoje Pavartyčių kaimo sodyboje, kurioje kadaise gyveno dabar jau miręs šiauliečio tėvas.

Įtariama, kad 25 metų Radviliškio gyventojas, sužinojęs apie mirusį sodybos savininką ir čia esančias didžiules metalo sankaupas, nutarė pasipelnyti, jas pasisavindamas.

Kadangi metalo buvo daug ir jis į išsinuomotą transporto priemonę netilpo, vyras, sodybos ūkiniame pastate radęs automobilio priekabą, ją irgi pakrovė.

Iš viso buvo pagrobta apie 1 300 kilogramų metalo – dviračiai, dujų balionai, viryklė, vandens siurblys, žoliapjovės, pjūklas ir kt.

Dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vairuotojui taikyta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Šis Radviliškio gyventojas nuolat sulaukia teisėsaugos dėmesio, teistas už vagystes ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Šiuo metu jo atžvilgiu vykdomas ikiteisminis tyrimas dėl Šiauliuose užfiksuoto neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, o dabar – ir dėl metalo vagystės.

Kiek prie nusikaltimo yra prisidėję kartu važiavę asmenys, paaiškės ikiteisminio tyrimo metu.