Vietoje suremontuoto – sudegęs automobilis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kai vietoje suremontuoto automobilio tau pasiūlo pasiimti apdegusį.
Į redakciją kreipėsi Akmenės rajono gyventojas Antanas M., norėdamas pasidalinti liūdna automobilio remonto patirtimi. Senjoras savo 1993 metų visureigį „Nissan Terano“ dar 2021 metų liepą patikėjo paremontuoti kaimynų žentui. Po pusmečio sužinojo, kad jo mašina sudegė. Ginčai su meistru dėl žalos atlyginimo greičiausiai kelsis į teismus.

Po pusmečio remonto sužinojo, kad mašina sudegė

Akmenės rajono gyventojas pasakojo, kad praėjusių metų vasarą jau buvo atėjęs laikas automobiliui atlikti techninę apžiūrą ir šeimininkas norėjo jį kiek kosmetiškai patvarkyti. Reikėjo buferius padažyti, dešinį sparną paremontuoti.

„Esu patiklus žmogus, kaimietis. Man pasakė, kad šis meistras gerai remontuoja. Mes pažįstami jau kokį dešimtmetį. Galvoju, bus gerai, pažįstami žmonės“, – pasakojo žmogus.

Antanas M. prisiminė, kad nuvaręs į garažą Andriui Vaitekūnui mašiną, sužinojo, kad jis gali ją sutvarkyti per dvi savaites. Kadangi senjorui nebuvo labai skubu, jis esą pažadėjo net „magaryčių“, jei automobilį meistras suremontuos per mėnesį. Žmogus sakė, kad buvo sutarta, jog remontas kainuos apie 300–400 eurų.

Ėjo mėnesiai, tačiau žinių iš meistro žmogus nesulaukė. Paskambino jam ir pasakė, kad žiemą mašina bus labai reikalinga. Jam meistras paaiškino, kad darbai baigiami, dar kelios dienos ir galės pasiimti.

Prieš pat lapkričio 1 dieną Antanas M. paskambino dar kartą. Sulaukė pažado, kad po švenčių praėjus 2–3 dienoms galės mašiną pasiimti. Reikia tik padžiovinti.

„Praėjo Visų šventųjų diena, Kalėdos, Naujieji metai. Nesupratau, po kokių švenčių tą mašiną atiduos. Praėjo sausis, vasaris. Skambinu, neatsiliepia. Kovo 8 dieną skambinau jam jau įpykęs ir įkaitęs. Jau vartojau ir rusiškus žodžius, nesiginu. Sakau: atiduok mašiną. Man sako, kad dar viena savaitė ir galėsi pasiimti. Pasiunčiau velniop ir sakiau, kad man reikia pasiimti mašiną, nebelauksiu“, – pasakojo senjoras.

Kovo 10 dieną sulaukė meistro skambučio. Žmogus prisiminė širdyje apsidžiaugęs ir pagalvojęs, kad pagaliau atgaus sutvarkytą automobilį. Tačiau meistras iškart perspėjo, kad „truputį sugadins nuotaiką“. Ir pasakė, kad sudegė džipas. Jis paaiškino, kad garaže įjungė krauti akumuliatorių ir išėjo į namus, kurie nuo garažo yra kokie 700–800 metrų. Atėjęs pamatė garažą pilną dūmų.

„Ar galima įjungti akumuliatorių krauti ir palikti automobilį be priežiūros? Akumuliatorius buvo pirktas prieš pusantrų metų, jis buvo geras. Nebent jei buvo pakeistas į prastesnį“, – dėstė vyras.

Kai nuvažiavo pas meistrą, iš pradžių esą jis žadėjo sumokėti. Antanas M. paprašė 2 000 eurų. Meistras tylėjo. Tada sumažino kainą iki 1 600 eurų. Patylėjęs meistras jam pareiškė: „Aš pinigų nemėtysiu.“

Sudegusio automobilio savininkui neliko nieko kito, kaip kreiptis į policiją. Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas. Kai gaus išvadas, kreipsis į teismą, jau konsultavosi su advokatu.

Antanas M. sakė, kad automobilio vertę nustatė pagal tokių pat mašinų pardavimo skelbimus. Jis matęs, kad tokią mašiną galima nupirkti ir už 800 eurų, bet sakė, kad pasiteiravus pardavėjas neslėpė, kad parduoda ją „ant detalių“. Žmogus įsitikinęs, kad be pusantro tūkstančio važiuojančios tokios mašinos nenupirksi. Jis sakė savo mašiną labai prižiūrėjęs, todėl ji buvo geros būklės.

Senjoras tikino, kad A. Vaitekūnas jam savo kainos nesiūlė. Esą meistrui viskas per brangu.

„Nebrangu būtų, jei pabumbėčiau ir pasiimčiau apdegusį automobilį“, – mano nuostolių patyręs mašinos savininkas.

Atsakomybės prisiimti nenori

A. Vaitekūnas patvirtino, kad Antano M. automobilis užsidegė kraunant jo akumuliatorių. Ir tai neva atsitiko neseniai, kovo mėnesį. Ugniagesiai kviesti nebuvo ir gaisras neužfiksuotas.

Kodėl taip ilgai jį remontavo?

„Aš jam sakiau, kad sutvarkysiu mašiną turėdamas laiko, nes esu dirbantis. Ieškojau jo, buvo išvažiavęs kažkur į Latviją“, – aiškino meistras.

Jis nelinkęs prisiimti atsakomybės už sudegusią mašiną.

„Neaišku, nuo ko ir kaip užsidegė. Ne aš ją padegiau. Ji gal užsidegė nuo to, kas yra po kapotu. Gal instaliacija buvo bloga ar dar kas. Lauksiu teismo ir teisme aiškinsimės. Ir ekspertizės bus atliekamos“, – nevengia teisminio proceso A. Vaitekūnas.

Jis tikino, kad 1 600 eurų už tokią mašina yra per didelė kaina. Esą jos rinkos vertė – apie 500 eurų. Jis sakė, kad turi pokalbių su automobilio savininku įrašus, kur neva jis pats aiškino, mašinos kėbulas supuvęs, vienas kitas mazgas tik tvarkingas. Tą mašiną žinojo jau gal kokius 10 metų ir teigia, kad ten nieko iš jos gero nebebuvo. Tokie automobiliai jau seniai nebegaminami, jie išėję iš rinkos.

Skirtingai nei tikino Antanas M., A. Vaitekūnas tikino siūlęs jam savo kainą. Ir net turi įrašą, kur jam siūlė 1 000 eurų, o pats pasiimtų apdegusią mašiną. Savininkas nesutiko.

Automobilius remontuojantis vyras sakė, kad dirba tik sau, esą kai reikia kažką prie namų pasivirinti. Yra savamokslis, kad nereikėtų kitiems galvos lenkti, tai sau reikalingus darbus ir pasidaro. Jokių pažymėjimų ar įmonės neturi. Jis tvirtino, kad ir Antanas M. esą prašė tik pavirtinti kai kurias mašinos vietas, o dėl kainos nebuvo sutarę.

„Ten daug darbo buvo, daug rūdžių. Pavirinti prašė. Jam tik sakiau, kiek sparnas galėtų kainuoti, kitos detalės“, – aiškino meistras.