Vietoje lobio – pavojingas radinys

Policijos nuotr.
Pavojingą daugiau nei metro ilgumo bombą aptiko metalo ieškotojas. Sprogmuo daug metų gulėjo vieno metro gylyje po žeme ir kėlė pavojų.
Metalo paieškos vienam gyventojui iš Šiaulių rajono galėjo baigtis visai liūdnai, net tragiškai. Sprogmuo, kurį jis rado Šiaulių rajone, Gruzdžių seniūnijoje, Augučių kaime, gerokai nugąsdino ne tik šį vyrą, bet į vietą iškviestus J. Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos pareigūnus.

Kvietimo sunaikinti sprogmenį išminuotojai sulaukė gruodžio 2-osios vidurdienį. Bomba, rasta metro gylyje, buvo didžiulė – daugiau nei vieno metro ilgumo ir svėrė apie 300 kilogramų.

Sprogmenį atvykę išminuotojai surado iš dalies atkastą – tai padarė metalo ieškotojas, kuris metalo gabalą aptiko naudodamasis metalo ieškikliu.

Išgirdęs metalo ieškiklio signalus, juodasis archeologas čiupo kastuvą ir ėmėsi darbo. Tačiau pamatęs, kad iš po žemės lenda didžiulė bomba ir supratęs, kad ją palikti likimo valiai yra labai pavojinga, vyras nusprendė apie radinį pranešti Bendrajam pagalbos centrui.

Atvykusių Krašto apsaugos išminuotojų, pasirengusių nukenksminti sprogmenį, laukė netikėtumas. Pradėjus darbus, sprogmuo sureagavo su deguonimi ir iš jo pradėjo rūkti dūmai, jie išminuotojus privertė nuo sprogmens atsitraukti, nes kilo sprogimo pavojus. Kadangi buvo jau tamsu, bombos sunaikinimo operaciją nutarta pratęsti kitą dieną.

Visą naktį policijos pareigūnai saugiu atstumu budėjo prie radinio ir saugojo, kad kas prie jo nepriartėtų.

Gruodžio 3-iąją Antrojo pasaulinio karo aviacinė bomba buvo sunaikinta radimo vietoje. Sprogimas buvo galingas.