
Naujausios
Vietoje baudos –- treji metai už grotų
Šiaulių apygardos teisme 6500 litų bauda už aplaidų įmonės apskaitos tvarkymą pernai nubaustas Šiaulių UAB „Butrema“ direktorius Jonas Kungys Apeliaciniame teisme išgirdo nuosprendį, kuriuo jam skirta nelaisvės bausmė trejus metus.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Išteisinimas panaikintas
Laisvės atėmimo bausmę kaltu dėl svetimo turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo pripažintas verslininkas J. Kungys turės atlikti pataisos namuose.
Kalėjimo bausmę skyręs Apeliacinis teismas panaikino J. Kungiui Šiaulių apygardos teismo paskirtą įpareigojimą sumokėti pusseptinto tūkstančio litų baudą už aplaidų apskaitos tvarkymą iki šių rugpjūčio 31 dienos.
Į Apeliacinį teismą, nepatenkinti Šiaulių apygardos teismo pernai, spalio viduryje paskelbtu nuosprendžiu, kuriuo J. Kungys buvo nuteistas tik dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo, o išteisintas dėl turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo, kreipėsi ir teisiamasis, ir valstybės kaltintojas.
Prokuroras apeliaciniame skunde nurodė, kad Šiaulių apygardos teismo nuosprendžio dalis, kurioje J. Kungys pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius išteisintas, yra nepagrįsta bei priimta netinkamai įvertinus byloje esančius įrodymus.
Nuteistasis J. Kungys apeliaciniu skundu prašė jį išteisinti ir dėl aplaidaus apskaitos tvarkymo. Jis skunde nurodo, kad pirmosios instancijos Šiaulių apygardos teismo nuosprendis yra neteisėtas ir nepagrįstas, nes teismas, nagrinėdamas baudžiamąją bylą, netinkamai įvertino įrodymus ir dėl to netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą.
Ant sąžinės – 2,7 milijono litų
Šiaulių UAB „Butrema“ direktorius į teismo suolą sėdo įtarus, kad jis ne tik aplaidžiai tvarkė buhalterinę apskaitą, bet ir, suklastojęs dokumentą, pasisavino daugiau nei 2,7 milijono litų.
Baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai buvo įtarę, kad J. Kungys nuo 2008 metais suklastojo dokumentus, juose nurodydamas, kad jo vadovaujama bendrovė Europos klestėjimo klubo korporacijai pervedė daugiau 2,7 milijono litų.
Verslininkas kaltintas ir apgaulingu įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymu.
Su šia įtariamo dokumentų klastojimo ir milijonų litų pasisavinimo byla buvo užviręs ir „Šiaulių krašte“ ne kartą aprašytas kyšininkavimo skandalas, kai ikrų dėžutę ir konjako butelį 2,7 milijono litų bylą kontroliavusio Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro kabinete paliko Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas E. Vaineikis.
Šioje byloje J. Kungys išteisintas.
Tačiau ši baudžiamoji byla sugriovė buvusio Mokesčių inspekcijos viršininko E. Vaineikio karjerą.
Šių metų sausio pradžioje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė dėl bandymo papirkti nuteisto E. Vaineikio kasacinį skundą ir paliko galioti ankstesniais nuosprendžiais jam skirtą 8 tūkstančių 840-ies litų baudą.
2013 metų birželį E. Vaineikis buvo atleistas iš Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pareigų, kai darbovietė gavo įsiteisėjusį Panevėžio apygardos teismo nuosprendį.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
LAISVĖ: Turto pasisavinimu, dokumentu klastojimu ir kitais nusikaltimais kaltintas Šiaulių UAB „Butrema“ direktorius Jonas Kungys, apskundęs Šiaulių apygardos teismo nuosprendį, kuriuo jam buvo skirta bauda, Apeliaciniame teisme prarado laisvę.