Vairuotoja netapo, bet tapo įtariamąja

Redakcijos archyvo nuotr.
Kyšis, kaip dažnai būna, nepadėjo, o įklampino dar giliau.

46 metų Akmenės rajono, Ventos, gyventojai gegužės 13 diena buvo nesėkminga dvigubai – moteris neišlaikė vairavimo egzamino, be to, jos atžvilgiu pradėtas baudžiamasis persekiojimas dėl papirkimo.

Moteris egzaminą vairuotojo pažymėjimui gauti apsisprendė laikyti VĮ „Regitra“ Mažeikių skyriuje. Egzamino pradžioje akmeniškė, kaip įprasta, atsakė į egzaminuotojo pateiktus klausimus, po to buvo pereita prie praktinės dalies.

Išvažiavus į miestą ir artėjant prie sankryžos, moters buvo paprašyta sukti į dešinę, tačiau ji kažkodėl pasuko į kairę ir atsidūrė priešpriešinio eismo juostoje. Avaringos situacijos sukėlimas, „Regitros“ vertinimo kriterijais, yra laikoma kritine klaida. Jos moteris egzaminuotojo ėmė prašyti nežymėti.

Važiuodama toliau, akmeniškė padarė dar tris kritines klaidas. Po egzamino sugrįžus į „Regitros“ teritorijoje esančią aikštelę, buvo konstatuota, kad ji egzamino neišlaikė, nes iš viso padarė net keturias kritines klaidas.

Tada kandidatė į vairuotojus nutarė egzaminą nusipirkti. Ištraukusi penkiasdešimties eurų banknotą, ji padėjo šalia egzaminuotojo ir ignoravo jo raginimą pasiimti pinigus bei ateiti dar kartą, patobulinus vairavimo įgūdžius.

Išlipusį iš automobilio, moteris nusekė egzaminuotoją, įkalbinėdama susitarti, galiausiai tą pačią 50 eurų kupiūrą įbruko į jo kelnių kišenę ir pareikalavo pakeisti egzamino rezultatą.

„Regitros“ darbuotojui neliko nieko kito, kaip apie bandymą papirkti pranešti korupcijos prevencijos pareigūnui. Akmeniškė iš vestibiulio patalpų nesitraukė, ji, matyt, vylėsi, kad kyšis pakeis egzamino rezultatą. Tačiau sulaukė ne jo pakeitimo, o policijos darbuotojų. Dėl papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tam, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.