Už kontrabandines cigaretes – tiesiai į teismą

Policijos nuotr.
Radviliškiečiui už tokį sulaikytą kontrabandinių cigarečių kiekį gresia ir laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.
53 metų radviliškietis, policijai gerai žinomas kontrabandinių cigarečių prekeivis, vasario 22 dieną vėl įkliuvo. Šįkart, kaip sakoma, per savo neatidumą. Tikėtina, kad, jei būtų atidžiau žiūrėjęs į kelio ženklus, susitikimo su pareigūnais būtų išvengęs.

Pamatę Raseiniuose, Maironio gatvėje, kurioje eismas vyksta viena kryptimi, prieš eismą važiuojantį automobilį „Opel Astra“, pareigūnai pasivijo ir jį sustabdė. Sustabdė dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo, o viskas baigėsi tuo, kad vairuotojas atsidūrė areštinėje, nes jo automobilyje buvo rasta 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir jį perėmė Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų valdybos pareigūnai.

Kadangi kriminalistai minėtą vyrą pažinojo kaip kontrabandinių cigarečių tiekėją nelegaliai rinkai, tai nusprendė atlikti kratą dar ir jo gyvenamojoje vietoje. Ūkiniame pastate jie aptiko devynias dėžes neteisėtai laikomų „Winston“ rūkalų. Taigi iš viso iš nelegalios apyvartos buvo eliminuota 6 500 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Vyras už tokią neteisėtą veiklą jau net du kartus teistas. Šiemet vasarį pas minėtą radviliškietį neteisėtai įgytų akcizais apmokestinamas prekių vertė jau viršijo 250 MGL dydžio sumą, tad ir atsakomybė jo laukia didesnė. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą ir net laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

2016 metais radviliškietis į Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų akiratį pateko su savo broliu. Tada tyrėjų rankose atsidūrė Šiaulių ir Radviliškio krašto rinkai skirtų 15 018 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kurių bendra rinkos vertė siekė 40 tūkstančių eurų. 14 kontrabandinių rūkalų dėžių tada buvo aptikta jo namuose, po to krata atlikta ir pas tame pačiame mieste gyvenantį jo jaunesnįjį brolį. Pas pastarąjį kriminalistai rado septynias dėžes su „Fest“, „Minsk“ ir kitokiomis cigaretėmis, paženklintomis tomis pačiomis baltarusiškomis banderolėmis.

Šios nusikalstamos veikos tyrimas Šiaulių pareigūnus nuvedė į Šalčininkų rajone esančią atokią sodybą, iš kurios brolius ir pasiekdavo kontrabandinės cigaretės. Čia kratos metu buvo rastos septynios dėžes neteisėtai laikomų rūkalų.

Tądien nelegalių rūkalų neteko ir viena Šiaulių gyventoja, pas kurią kriminalistai irgi atliko kratą, nes turėjo informacijos, jog Šiauliuose esančiam nelegalios prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis „taškui“ nelegalius rūkalus tiekia Radviliškyje gyvenantys broliai.

Teismas cigaretes konfiskavo, vyresniajam radviliškiečiui skyrė per 4 000 eurų baudą ir dar dvi savaites jam teko praleisti už grotų. Vyro brolis buvo nubaustas 5 000 eurų bauda, kurios sumokėti nesiteikė, tad ji buvo pakeista 480 valandų viešųjų darbų, o kai ir jų nepanoro atlikti, penkiems mėnesiams jam buvo apribota laisvė.

2018 metų gruodį vyresnysis brolis dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis įkliuvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinei. Tada jo turimų rūkalų vertė viršijo 150 MGL, bet neviršijo 250 MGL dydžio sumos ir jis buvo nubaustas beveik 8 000 eurų bauda bei patyrė didžiulius nuostolius, prarasdamas visus gabentus rūkalus.