Už kontrabandą gresia ir kalėjimo bausmė

Policijos nuotr.
Automobiliuose pareigūnai rado tūkstančius pakelių kontrabandinių cigarečių. Savininkas prisipažino ketinęs rūkalus parduoti ir iš to užsidirbti.

Rugpjūčio 5 ir 6 dienomis Šiaulių apskrities policijos pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestintomis prekėmis.

Rugpjūčio 5-ąją Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų dėmesį patraukė Šiauliuose, Aukštojoje gatvėje, pastatytas automobilis „Nissan Pathfinder“. Transporto priemonėje policininkai rado 5 500 pakelių cigarečių be lietuviško pavyzdžio banderolių.

Automobiliu besinaudojančiam 58 metų šiauliečiui teko atverti ir kito tame pačiame kieme stovėjusio, bet jau nevažiuojančio „VW Passat“ dureles. Ten rasti gražiai sukrauti 500 nelegalių cigarečių pakeliai.

Cigarečių savininkas sakė, kad už keletą metų taupytus pinigus iš nepažįstamų asmenų įsigijo kontrabandinių cigarečių, o jas kam nors perpardavęs būtų šiek tiek užsidirbęs. Planas neišdegė, o „užsidirbo“ jis tik baudžiamąją bylą.

Rugpjūčio 6-osios naktį Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams teko turėti reikalų su 40-mečiu šiauliečiu, kuris kontrabandines cigaretes ruošėsi gabenti į Švediją ir ten parduoti.

Kiek daugiau nei trys valandos po vidurnakčio Šiaulių rajone, ties Kužiais, policijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Muitinės pareigūnais, sustabdė automobilį „Ford Transit“.

Pravėrus automobilio salono dureles, salone atrodė tuščia. Bet įrengtose slėptuvėse, po vairuotojo ir keleivio sėdynėmis, po grindimis, lubose, šiaulietis buvo suslėpęs beveik 4 000 kontrabandinių cigarečių pakelių.

Dar 3 000 tokių pat cigarečių pakelių buvo aptikti įtariamojo namų garaže.

Taip pat garaže rasta 18 litrų alkoholinio gėrimo, jo kilmei nustatyti paskirta ekspertizė.

Abiems vyrams teks minti policijos ir teismo koridorius – iškeltos baudžiamosios bylos. Jiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.