Už 15-metės nužudymą dviem jaunuoliams teismas skyrė 15-16 metų nelaisvės, nepilnametei merginai – 8 metų laisvės atėmimo bausmę

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.

 

Šiaulių apygardos teismas trečiadienį tris jaunuolius pripažino kaltais dėl itin žiauraus 15-metės nužudymo Šiauliuose. Už merginos nužudymą kaltu pripažintam Edvinui Braziuliui skirta 16 metų laisvės atėmimo bausmė, Osvaldui Žvirgždui – 15 metų laisvės atėmimo bausmė, o nepilnameti merginai I. Z. – 8 metai nelaisvės.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė teismo prašė E. Braziuliui ir O. Žvirgždui už itin žiaurių nepilnametės nužudymą skirti po 20 metų laisvės atėmimo bausmes, o nepilnametei I. Z. už tą pačią veiką – 10 metų nelaisvės.

Kitą kaltinamąjį E. Žvirgždą prokurorė siūlė pripažinti kaltu dėl nusikaltimo slėpimo ir skirti 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant 2 metams.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė mano, kad visi trys kaltinamieji veikė tiesiogine tyčia, turėdami tikslą nužudyti 15-metę.

Valstybinė kaltintoja prašė teismo kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinti tai, kad kaltinamieji nusikalstamą veiką padarė, būdami apsvaigę nuo psichiką veikiančių medžiagų.

Visuomenėje itin didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas 2022 metų liepos 4 dieną Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje esančiame viename bute. Nepilnametė mergina I. Z ir du jaunuoliai E. Braziulis ir O. Žvirgždas yra kaltinami tuo, kad jie, veikdami bendrininkų grupėje, būdami, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, susitarę, pakvietė 2006 m. gimusią merginą į butą ir neleisdami jai išeiti, atėmę iš jos telefoną, sumušė nepilnametę (konstatuoti daugybiniai smūgiai kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu į galvą ir kitas kūno vietas).

Nustatyta, kad ant marginos veido buvo spaudžiama pagalvė, į jos burną įkištas skuduras, galva, rankos apvyniotos lipnia juosta. Bylos duomenimis, daugybiniais sužalojimais nukentėjusiajai sukeltas didelis fizinis skausmas ir kančios.

Nuo patirtų sužalojimų 15-metė mirė įvykio vietoje. Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su E. Žvirgždu nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Tą pačią dieną, apie 21 val. 30 min., nužudytosios merginos kūnas buvo rastas atvykusių policijos pareigūnų.