
Naujausios
Upės tvarkymas gyventojams sukėlė įtarimų
Kuršėnų miesto gyventojų, įsikūrusių prie Ventos, nepasitenkinimą kėlė tai, kaip, naudojantis Europos Sąjungos lėšomis, tvarkoma upė. Tikrintojai jiems paaiškino, jog dirbama, kaip nustatyta, nors dar yra ir trūkumų.
Algimantas BRIKAS
brikas@skrastas.lt
Gyventojams ne viskas patinka
Kuršėnų miesto Aušros gatvės, esančios prie Ventos upės, gyventojai jau senokai mato, kaip Europos Sąjungos lėšomis tvarkoma upė ir jos pakrantė. Jiems akis bado, kaip atliekami darbai.
Kuršėniškių teigimu, pasivaikščiojus pakrante, matyti upėje nuskendusi didžiulė padanga, puodai, plytos ir kita. Taip pat upės augmenija apžėlęs dugnas. Viena kuršėniškė juokdamasi pasakojo, jog neseniai du vyrai upėje plaukiojo valtimi ir dalgiu kapojo kyšančius meldus.
Į šią vietą buvo atvežta žemsiurbė, tačiau ji prastovėjo nedirbusi.
Upė nuo kranto valyta ekskavatoriumi. Gyventojai mano, kad po šių darbų upės viduryje vietomis tapo labai seklu. Vienas žvejys, išlipęs iš valties, nusifotografavo: toje vietoje gal 15 centimetrų gylis.
Gyventojus stebino, kaip tvarkomi Ventos krantai. Čia augantys krūmai nukertami, šakos ir pakrančių žolė metama į vandenį.
Pasak Kuršėnų miesto Pušyno seniūnaitijos vadovo Rolando Samuilos, gyvenančio Aušros gatvėje, buvo kreiptasi į miesto seniūną bei kitą valdžią, bet gyventojai esą siuntinėjami nuo vieno valdininko pas kitą.
Parašė laišką – sulaukė svečių
Darbus Ventoje ir prie jos atliko UAB „Rušiota“, jai vadovauja Laisvūnas Neimanas, priklausantis Šiaulių rajono tarybos daugumai.
Aušros gatvės gyventojai parašė laišką apie Ventos upės tvarkymą ir išsiuntinėjo Šiaulių rajono vadovams, Seimo narei Rimai Baškienei. R. Baškienė jį perdavė Seimo Antikorupcijos komisijai.
Antikorupcijos komisija kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą dėl procesinio sprendimo priėmimo. Taip pat kreiptasi į Aplinkos projektų valdymo agentūrą.
Šios agentūros atstovai, Šiaulių rajono savivaldybėje patikrinę projekto „Ventos upės pakrančių Kuršėnų mieste sutvarkymas“ dokumentaciją, praėjusią savaitę lankėsi Kuršėnuose.
Į gyventojų abejones dėl Ventos gilumo Paulius Narkevičius, Aplinkos projektų valdymo agentūros vyriausiasis specialistas, atsakė, jog nebuvo siekiama upę gilinti – tai draudžia įstatymas. Juo vadovaujantis, gali būti gilinama tik laivybos reikmėms.
Saulius Vasiliauskas, šios agentūros Gamtotvarkos skyriaus vedėjas, projektuotojų klaida pavadino tai, kad nebuvo panaudota žemsiurbė – jie neįvertino dumblo sudėties.
Trūkumus ištaisyti reikės
Projekto įgyvendinimo metu buvo numatyta iškasti upės dumblą, bet gyventojai nematė, kad jis būtų išvežamas. Projekto techninis prižiūrėtojas Saulius Darginavičius, Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus Melioracijos poskyrio vedėjas, teigė, kad dumblas buvo vežamas ne toje Ventos pusėje, kurioje yra miestas.
Seniūnaitis R. Samuila tikrintojams tvirtino matęs, kad vyrai upėje rastas padangas mėtė į gyventojų daržus, o tas, kurių nepajėgė pakelti, - rideno atgal į upę. Kada darbų rangovas jas išsirinks?
Projekto prižiūrėtojas S. Darginavičius paprašė, jei darbininkai neras vienos kitos padangos, parodyti, kur jos yra.
S. Vasiliausko teigimu, darbai atlikti pagal techninį projektą, išskyrus krantų tvarkymą. Jeigu Savivaldybė ko nors nekontroliavo, trūkumai bus surašyti po patikros.
Už darbus rangovams nebus sumokėta, kol jie neištaisys trūkumų.
Aplinkos projektų valdymo agentūros Gamtotvarkos skyriaus vedėjas S. Vasiliauskas pasidžiaugė, kad gyventojai domisi tuo, kas daroma šalia jų. Tada ir sužino, kokie buvo darbų tikslai, kas padaryta.
Autoriaus nuotr.
PROJEKTAS: Ventos pakrantės šalia Kuršėnų miesto Daugėlių mikrorajono dar nebaigtos tvarkyti.
ATSTOVAS: Į gyventojų klausimus atsako Aplinkos projektų valdymo agentūros Gamtotvarkos projektų skyriaus vedėjas Saulius Vasiliauskas (viduryje).
DĖMESYS: Dėl Ventos upės tvarkymo aiškinosi Aušros gatvės gyventojai, Pušyno seniūnaitijos seniūnaitis Rolandas Samuila (dešinėje) ir Leonas Jalinskas.