Turto prievartavimo byloje liko tik nuosprendis

Redakcijos archyvo nuotr.
Turto prievartavimu kaltinamiems šiauliečiams gresia realios laisvės atėmimo bausmės.
Anksčiau teistų šiauliečių, 36-erių metų Dainiaus Antanavičiaus ir 25-erių metų Gedimino Šimkaus, kaltinamų turto prievartavimu, baudžiamojoje byloje Šiaulių apygardos teismas baigė įrodymų tyrimą, išklausė baigiamąsias kalbas. Spalio mėnesį rengiamasi paskelbti nuosprendį.

Bylos duomenimis, nusikaltimas įvykdytas 2019 metų liepos pradžioje.

D. Antanavičius ir G. Šimkus atvyko į vieno šiauliečio, gyvenančio Tilžės gatvėje, namus ir pareikalavo 50 eurų. Naudodami psichologinę prievartą vyrai pagrasino auką išmesti pro langą, jei ši nepaklus jų reikalavimams.

Pas nukentėjusįjį jie sugrįžo ir po dviejų dienų, tada pareikalavo atiduoti jau 200 eurų. Anot jų, aukos draugė anksčiau iš jų neva buvo pavogusi pinigus.

Sugriebę buto šeimininką, skriaudikai nunešė jį iki namo 4 aukšte esančio balkono, grasino jį išmesti, jei nesulauks pinigų.

Įsiplieskusį konfliktą nutraukė kaimynas. Išeidami kaltinamieji buto šeimininką sumušė. Po kelių dienų dar kartą atvykę kaltinamieji buvo sulaikyti iškviestų policijos pareigūnų.

Už įvairius nusikaltimus D. Antanavičius anksčiau teistas aštuonis kartus, tarp jų ir Jungtinėje Karalystėje už išžaginimą ir užpuolimą.

G. Šimkus teistas du kartus.

Abu kaltinamieji savo kaltę neigia.

Plėšimas prie prekybos centro

Šių metų vasario mėnesį teismui perduota kita baudžiamoji byla, kurioje tas pats vienas iš kaltinamųjų – 36-erių šiaulietis D. Antanavičius kaltinamas plėšimu.

Jis kartu su kitu nusikaltimo dalyviu praėjusių metų birželį prie vieno Šiaulių prekybos centro apiplėšė nepažįstamą vyrą.

Prišokę prie nukentėjusiojo ir apkabinę ranka jam per kaklą, užpuolikai auką pradėjo smaugti, liepdami atiduoti viską, ką turi. Taip iš vyro buvo pavogtas mobilusis telefonas, pinigai ir kiti daiktai.

Baudžiamasis kodeksas už turto prievartavimą numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų, už plėšimą – areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.