Tūkstančius eurų – sukčiams

Policijos nuotr.
Policijos pareigūnai ragina neįsileisti į namus nepažįstamųjų ir neduoti jiems savo pinigų, kad ir kokią istoriją jie pasakotų. Jokių įstaigų darbuotojai į gyventojų namus nevaikšto ir rodyti santaupų neprašo.

Nors informacijos apie populiarius sukčiavimo būdus nestinga, gyventojai vis tiek užkimba ant nusikaltėlių kabliuko. Patikėję melu, nepažįstamiesiems jie atiduoda visas savo santaupas. Vienas dažnesnių sukčiavimo atvejų, kai policijos, banko ar kitų institucijų darbuotojais apsimetę asmenys reikalauja parodyti namuose turimus pinigus, kurie neva yra padirbti, ir juos pagrobia.

Praėjusią savaitę nuo sukčių nukentėjo Telšių miesto gyventoja. Gegužės 22 dienos rytą 94 metų moteriai telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė pareigūnu ir pareiškė, kad senjorė už komunalines paslaugas atsiskaitė neva netikrais pinigais, tad reikia jos turimas santaupas patikrinti. Į namus atvykusiam apsimetėliui moteris atidavė 3 500 eurų, kuriuos jis išsinešė „tikrinti“, tačiau taip ir nesugrįžo. Sunerimusi senolė skubios pagalbos telefonu pati pranešė apie įvykį.

Savo santaupų neteko ir 80 metų moteris, kuri balandžio 15-ąją sukčiams atidavė 4 100 eurų. Ji taip pat sulaukė skambučio ir sužinojo, neva jos turimi pinigai yra padirbti, todėl jų patikrinti į namus atvyksiąs pareigūnas. Senolės pateiktas santaupas atvykėlis išsinešė į lauką, pareiškęs, kad ten turi tikrinimo aparatą, tačiau taip ir nesugrįžo.

Policija abiem atvejais pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo.