Triukšmas ar kaimynų kerštas?

Triukšmas ar kaimynų kerštas?

Skai­ty­to­jas krei­pė­si

Triukš­mas ar kai­my­nų kerš­tas?

Į įsi­gy­tą dvie­jų kam­ba­rių bu­tą Šiau­liuo­se, S. Da­riaus ir S. Gi­rė­no gat­vė­je, at­si­kraus­tęs Ar­nol­das sa­ko grei­tai pa­ju­tęs, kad kai­my­nai nė­ra do­va­na, ko­kią gal­vo­jo esant su­ži­no­jęs, jog šia­me na­me ir šio­je laip­ti­nė­je nė­ra bu­tų, ku­riuo­se gy­ven­to­jai per nak­tis lė­bau­ja.

Pa­sak vai­ki­no, aukš­tu že­miau gy­ve­nan­ti kai­my­nė su drau­ge ne­va tai dėl triukš­mo bu­te įsi­gud­ri­no jam be per­sto­jo kvies­ti po­li­ci­jos pa­rei­gū­nus. Pas­ta­rie­ji at­va­žia­vę „nu­si­kal­ti­mo su­dė­ties“ vis ne­ran­da, ta­čiau vie­na­reikš­miš­ko šios si­tua­ci­jos paaiš­ki­ni­mo ne­tu­ri.

Edi­ta KARK­LE­LIE­NĖ

edita@skrastas.lt

Po­li­ci­ja ir žei­džian­ti rep­li­ka

Tie­sa yra to­kia, kad nuo ko­vo mė­ne­sio po­li­ci­ja į mi­nė­tą bu­tą S. Da­riaus ir S. Gi­rė­no gat­vė­je Šiau­liuo­se bu­vo kvies­ta aš­tuo­nis kar­tus: ko­vo, rugp­jū­čio, spa­lio ir gruo­džio mė­ne­siais. Vi­sais at­ve­jais skųs­ta­si, kad bu­te per gar­siai gro­ja mu­zi­ka.

Pa­sak vai­ki­no te­tos, prieš ke­lias sa­vai­tes is­to­ri­ja pa­si­kar­to­jo jai lan­kan­tis pas sū­nė­ną. Mu­zi­ka, pa­sak mo­ters, gro­jo tik fo­ne, o į du­ris ir vėl pa­si­bel­dė po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai. Ir vėl, kaip anks­tes­nius sep­ty­nis kar­tus, pa­tru­liai jo­kio ra­my­bę trik­dan­čio triukš­mo neuž­fik­sa­vo.

Bu­to šei­mi­nin­kas Ar­nol­das gal­vo­ja, kad na­me, ku­ria­me gy­ve­na vy­res­nio am­žiaus žmo­nės, trūks­ta ele­men­ta­raus pa­kan­tu­mo. Tai esą pa­liu­di­jo ir tai, kad kaž­ku­ri iš kai­my­nių ant jo bu­to du­rų bu­vo pri­kli­ja­vu­si žei­džian­tį įra­šą. Vai­ki­nui grį­žus iš dar­bo pui­ka­vo­si įspė­ji­mas: „Teš­liau, ma­žiau val­gyk“.

Ar­nol­do te­ta įsi­ti­ki­nu­si, kad kai­my­nai per­žen­gė ri­bas. Šiau­lie­tę glu­mi­na ir tai, kad nė vie­nu iš mi­nė­tų aš­tuo­nių po­li­ci­jos kvie­ti­mų ne­bu­vo už­fik­suo­tas triukš­mo at­ve­jis. Išei­na, kad po­li­ci­ja vy­ko ne­pag­rįs­tai, tik ap­si­dai­ry­ti.

„Taš­ko­mi biu­dže­to pi­ni­gai, po­li­ci­nin­kai, užuo­t va­žia­vę į rim­tų in­ci­den­tų vie­tas, gaiš­ta lai­ką. Si­tua­ci­ją bū­ti­na ne­del­siant keis­ti“, – įsi­ti­ki­nu­si šiau­lie­tė.

Kas yra kas...

Šiau­lių mies­to ir ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to vir­ši­nin­kas Ri­čar­das Šium­be­re­vi­čius ne­lin­kęs teis­ti nė vie­no šio konf­lik­to pu­sių. Bet ne­lin­kęs ir tei­sin­ti. Ko­mi­sa­ro žo­džiais, pa­si­tai­ko vis­ko. Bū­na, kad kai­my­nai iš tie­sų per­len­kia laz­dą kvies­da­mi po­li­ci­ją. Bet bū­na, kad be po­li­ci­jos įsi­ki­ši­mo ap­siei­ti tie­siog neį­ma­no­ma.

„Kaip sa­ko­ma, kai tik nak­tis, taip ir kon­cer­tas“, – iro­ni­zuo­ja R. Šium­be­re­vi­čius.

Bet bū­na, pa­si­ro­do, ir tre­čias va­rian­tas: mu­zi­ka griau­dė­ja, ta­čiau vos į dau­gia­bu­čio kie­mą įsu­ka po­li­ci­jos pa­rei­gū­nų au­to­mo­bi­lis, aki­mirks­niu įsi­vy­rau­ja mir­ti­na ty­la. To­kiu bū­du triukš­mo aiš­ku ne­fik­suo­ja­ma. O ki­tą va­ka­rą ir vėl tas pa­ts.

Triukš­mo nė­ra

Koks va­rian­tas tik­tų mi­nė­tu S. Da­riaus ir S. Gi­rė­no gat­vės dau­gia­bu­čio at­ve­ju, po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to va­do­vas pa­sa­ky­ti ne­ga­li. Ži­no­ma tik tai, kad nė vie­nu at­ve­ju, kai į šį dau­gia­bu­tį bu­vo kvies­ti po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai (o jie bu­vo kvies­ti lai­ku nuo 21 va­lan­dos iki 23.30), triukš­mas ne­fik­suo­tas. Tad ne­bu­vo nė kam, švel­niai ta­riant, pirš­tu pa­mo­suo­ti: nė­ra triukš­mo – nė­ra pa­žei­di­mo – nė­ra bau­dos.

Pa­sak R. Šium­be­re­vi­čius, jei bu­to sa­vi­nin­kas gal­vo­ja, kad kai­my­nai per­len­kia laz­dą jį ap­kal­bė­da­mi, jis tu­ri tei­sę kreip­tis į po­li­ci­ją ir pa­ra­šy­ti pra­šy­mą iš­tir­ti at­ve­jus dėl me­la­gin­gų iš­kvie­ti­mų. To­kiu at­ve­ju draus­mi­nė at­sa­ko­my­bė grės­tų kvie­tė­jams, o ne at­virkš­čiai.

Ar­nol­das į po­li­ci­ją bu­vo krei­pę­sis tik vie­ną kar­tą – dėl to, kad kai­my­nai iš­jun­gė jo bu­te elekt­rą. At­vy­kus pa­tru­liams, pa­reiš­ki­mą ra­šy­ti jis vis dėl­to at­si­sa­kė.

Gy­ven­to­jai tu­rė­tų ži­no­ti, kad va­ka­ro va­lan­do­mis yra lai­ko­mas lai­kas nuo 19 iki 22 va­lan­dos. Nak­ties ar­ba ki­taip sa­kant vi­siš­kos ra­my­bės lai­kas – nuo 22 iki 7 va­lan­dos ry­to.

Bau­da už vie­šo­sios rim­ties pa­žei­di­mą (už ra­my­bės lai­ko trik­dy­mą) nuo 20-ies iki 80-ies eu­rų. Pa­kar­to­ti­nai trik­dant rim­tį – nuo 80-iki 300 eu­rų.

Šiais me­tais Šiau­lių mies­te ir ra­jo­ne jau už­fik­suo­ti 302 vie­šo­sios rim­ties pažeidimo na­muo­se at­ve­jai. Pa­sak pa­rei­gū­nų, di­džio­ji da­lis nu­baus­tų­jų – gar­ses­nės mu­zi­kos my­lė­to­jai.

R. Šium­be­re­vi­čius sa­vo ruož­tu pa­ta­ria ne­konf­lik­tuo­ti su kai­my­nais, o ieš­ko­ti su jais komp­ro­mi­so.

„Pa­tar­čiau prieš bū­si­mą va­ka­rė­lį ne­pa­tin­gė­ti ir įspė­ti kai­my­nus, at­si­pra­šy­ti jų. Ta­da grei­čiau­siai ir po­li­ci­jos kvies­ti ne­rei­kės. Gerb­ki­me vie­ni ki­tus“, – sa­kė ko­mi­sa­ras.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

Šiau­lių mies­to ir ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to vir­ši­nin­kas Ri­čar­das Šium­be­re­vi­čius sa­ko ne­san­tis tik­ras, kad, jei­gu at­vy­kę po­li­ci­jos pa­tru­liai triukš­mo neiš­gir­do, tai jo ir ne­bu­vo. Ta­čiau, no­rint skir­ti bau­dą, rei­kia tu­rė­ti tam pa­grin­dą.

Triukš­mas nė­ra daik­tas, ku­rį įsi­dė­si ir lai­ky­si, kol at­vyks po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai. Jis yra ar­ba nė­ra.