Tragiško įvykio grūdų bokšte byla nutraukta pusėms susitaikius

Redakcijos archyvo nuotr.
Į grūdus paniręs darbininkas žuvo.
Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo, kuomet pernai, spalio 17 dieną, Šiaulių rajone įsikūrusiai žemės ūkio bendrovei priklausančiame sandėliavimo bokšte grūdų iškrovimo darbų metu žuvo 55 metų darbininkas.
Teismas kaltinamąjį bendrovės atstovą V. K. atleido nuo baudžiamosios atsakomybės jam susitaikius su trimis nukentėjusiaisiais. Byla nutraukta.

Nelaimė – dėl neatsargumo

V. K. turės sumokėti 10 MGL dydžio, tai yra 500 eurų įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Trims nukentėjusiesiems neturtinę žalą atlygino civilinis atsakovas – žemės ūkio bendrovė „Ginagro“.

Turtinę žalą vienai iš nukentėjusiųjų minėta bendrovė atlygino per ikiteisminį tyrimą. Byla teisme buvo nagrinėjama atliekant sutrumpintą įrodymų tyrimą.

Teismas konstatavo, kad kaltinamasis V. K., būdamas darbdavį atstovaujančiu asmeniu, turinčiu pareigą sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais, dėl neatsargumo pažeidė darbų saugos įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytus darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimus, dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, kurio metu žuvo žmogus.

Nagrinėjant bylą, anksčiau neteistas kaltinamasis kaltę pripažino ir nurodė, žinojęs grūdų bokšto naudojimo ir priežiūros instrukcijos reikalavimus, kad vykdant grūdų iškrovimo darbus bunkeryje negali būti žmonių. Tačiau kaltinamasis neįsitikino, ar bunkeryje nebėra žmonių, todėl įjungus grūdų iškrovimo mechanizmą, bunkeryje buvęs vyras nugrimzdo į grūdus ir žuvo.

Teismas padarė išvadą, kad V. K. nusikalstamą veiką padarė dėl neatsargumo.

Paieškos užtrūko

Nelaimė Ginkūnuose įsikūrusioje žemės ūkio bendrovėje „Ginagro“ įvyko pernai, spalio 17 dieną. Vyras, dirbdamas sandėliavimo bokšte, stovėdamas ant grūdų, kurie judėjo žemyn jų transportavimo iš bokšto metu, buvo paveiktas taip, kad nugrimzdo į grūdus, dėl ko įvyko nelaimingas atsitikimas ir laukininkystės darbininkas nuo mechaninės asfiksijos uždaroje erdvėje mirė.

Specialiosios tarnybos pranešimą apie įvykusią nelaimę gavo po 10 valandos ryto. Gelbėjant į grūdus panirusį žmogų, jo ieškantiems gelbėtojams teko iš bunkerio išleidinėti grūdus ir nukasinėti juos iš viršaus. Saugykloje buvo išpjautos penkios angos, kad pro jas nelaimėlį būtų įmanoma pasiekti. Kūnas rastas tik praėjus kiek daugiau negu dviem gelbėjimo operacijos valandoms.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad sandėlio darbininkas dirbo neblaivus – iš jo kraujo nustatytas 2,09 promilės girtumas.