Tragiška nelaimė kelyje

Policijos nuotr.
Nuo smūgio dalimis subyrėjęs motociklas nukrito gerokai už avarijos vietos.
Šiandien rytą kelyje Šiauliai–Kuršėnai, ties kavine „Smakų smakas“, per avariją žuvo motociklininkas. Kitas žmogus sužalotas.

Rėžėsi į kelininkų priekabą

Nelaimė įvyko 15 minučių po 10 valandos ryto. Į kelio antrojoje juostoje stovėjusį Kelių priežiūros tarnybai priklausantį sunkvežimį „Renault Master“ su priekaba rėžėsi BMW markės motociklas.

Smūgio būta tokio stipraus, kad motociklas nuskriejo daugiau nei šimtą metrų ir nukritęs užsidegė. O vairuotojas perskrido kelininkų automobilį ir, kliudydamas pakelės žolę pjovusį darbininką, trenkėsi į atitvarą ir nukrito ant žemės. Stipriai sužalotam motociklininkui padėti buvo nebeįmanoma – jis žuvo iš karto.

Per avariją sužalotas ir 46 metų kelininkas. Jis išgabentas į gydymo įstaigą. Pirminiais duomenimis, vyrui diagnozuotas atviras dešinės kojos blauzdikaulio lūžis.

Nelaimės vietoje dirbo ugniagesiai. Jie surinko kelio ruože po susidūrimo smūgio pabirusias motociklo dalis, užgesino liepsnojančią transporto priemonę, nuvalė važiuojamąją kelio dalį.

Spėjama, kad motociklo vairuotojas nepastebėjo antrojoje eismo juostoje stovėjusio kelininkų automobilio, ant kurio priekabos buvo rodyklė, nukreipianti eismo dalyvius persirikiuoti į kitą eismo juostą, buvo ir greitį iki 50 kilometrų per valandą ribojantis kelio ženklas.

Neatmetama, kad motociklininkas nepaisė ne tik apriboto greičio, bet ir šioje kelio dalyje įprastai leidžiamo 70-ies kilometrų per valandą greičio. Anot liudytojų, motociklas prieš kliūtį galėjo važiuoti ir 200 kilometrų per valandą greičiu.

Dėl tragiško eismo įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Bus aiškinamasi, kokios aplinkybės nulėmė nelaimę. Taip pat bus tiriama, ar eismo saugumą užtikrino kelyje transporto priemonę pasistatę ir dirbę kelių priežiūros darbininkai, ar buvo visi privalomi kelio ženklai, atstumai ir t.t.

Žūtis – antra

„Neturiu komentaro...“ – taip tragediją kelyje netoli Šiaulių reziumavo Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos viršininkas Robertas Radavičius.

Komisaras įsitikinęs, kad, jei motociklo vairuotojas, kaip teigia šio eismo įvykio liudytojai, važiavo maždaug 200 kilometrų per valandą greičiu ir lyg stovinčias lenkė kitas transporto priemones, jo nebūtų apsaugoję nei kelio ženklai, nei kiti įspėjimai, nei jokie ribojimai.

R. Radavičiaus teigimu, Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos pareigūnai kiekvienais metais susitinka su į grupes susijungusių motociklininkų atstovais, prašo jų atkreipti dėmesį į saugumą keliuose, greitį, garsų motociklų burzgimą, kuris vėlyvomis valandomis mieste trikdo viešąją rimtį.

„Su atstovais visada pavyksta susikalbėti, jie užtikrina, jog keliuose bus ne tik saugu, bet ir ramu. Deja, realiai kartais būna kitaip“, – sakė komisaras.

Šiemet tai jau antra tragiška nelaimė, kuomet auka – motociklo vairuotojas.

Gegužės 5 dienos pavakarę Šiauliuose, Metalistų gatvėje, nuo kelio nuvažiavo ir į medį rėžėsi 42 metų vyro vairuojamas motociklas BMW. Nuo smūgio motociklininkas nuskriejo nuo savo transporto priemonės ir nukrito į pakelės krūmus.

Medikai vyrui padėti jau nebebuvo pajėgūs, tik konstatavo mirtį.

Manoma, kad ir dėl šios avarijos kaltas galėjo būti greitis. Dėl jo motociklas galėjo būti nesuvaldytas, užšoko ant šaligatvio bortelio ir trenkėsi į medį.

Eismo įvykius, kuriuose dvirates transporto priemones vairuojantys asmenys susižaloja, policija skaičiuoja dešimtimis. Teigiama, kad dėl dalies šių įvykių kaltais pripažįstami automobilių vairuotojai, kurie motociklų nepastebi arba ignoruoja juos pažeisdami Kelių eismo taisykles.