
Naujausios
Telefoniniams sukčiams sekasi ne visada
Telefoniniai sukčiai tiesiog siautėja. Per kelias pastarąsias savaites Šiaulių apskrityje jie sugebėjo išvilioti ne vieną tūkstantį eurų. Kulminacija – Radviliškio rajone apšvarinta transporto įmonė.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Pinigų išsigryninti nepavyko
Pirmadienį, apie vidurdienį. Radviliškyje veiklą vykdančios transporto įmonės vadovei telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė policijos tyrėju ir pranešė apie tariamą įsilaužimą į bendrovės kompiuterį bei grobstomas lėšas. Skambinantysis pranešė, kad būtina operatyviai užkirsti kelią nusikaltėliams, esą tam reikia elektroninės bankininkystės duomenų.
Informacijos sugluminta radviliškietė net nesuabejojo, kad skambina policijos pareigūnas, todėl nedelsdama išklojo elektroninės bankininkystės duomenis.
Tačiau netrukus moteris atitoko – suvokusi, kad skambino ne kas kitas, o į bendrovės banko sąskaitas nusitaikęs sukčius, ji skubiai kreipėsi į policiją.
Tačiau paaiškėjo, kad aferisto būta greitesnio: iš įmonės banko sąskaitos jau buvo pervesta 10 tūkstančių eurų į kitas sąskaitas.
Gavę pranešimą apie sukčiavimą policijos pareigūnai, bankininkams talkinant, surinko informacijos, į kokias sąskaitas buvo pervesti Radviliškio bendrovės pinigai.
Tą pačią dieną policijai buvo pranešta, kad pinigus iš „pažymėtų“ sąskaitų mėginama išsigryninti Panevėžyje esančiame banke. Operatyviai į nurodytą banką atvykę policininkai sulaikė įtariamąjį, 42 metų panevėžietį.
Įtariamasis uždarytas į areštinę. Ikiteisminį tyrimą dėl įvykdyto sukčiavimo atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.
Paskambino „medikas“
Nuo sukčių pirmadienį nukentėjo ir garbaus amžiaus šiaulietė.
Telefonas 78 metų moters V. Grinkevičiaus gatvės gyventojos namuose suskambo sausio 2-ąją, apie 12 valandą dienos.
Nepažįstamas vyras prisistatė medicinos darbuotoju ir, pranešęs, kad neva jos brolis griūdamas sužalojo kitą moterį, apgaule išviliojo pusantro tūkstančio eurų.
Solidžią sumą moteris perdavė pas ją į namus atėjusiam nepažįstamam jaunuoliui.
Nusikaltimų vėl padaugėjo
Šiaulių apskrities policija praėjusiais metais įvykdytus sukčių „nuopelnus“ vertina dešimtimis tūkstančių eurų. Keletą rudens mėnesių aptilę tokio pobūdžio nusikaltimai, paskutiniosiomis metų savaitėmis vėl įgavo pagreitį. Paprastai sukčių aukomis tampa garbaus amžiaus žmonės.
„Šiaulių krašte“ rašyta, kad sausio 1-osios vakarą Šiaulių rajono 84 metų gyventoja sukčiams atidavė pusketvirto tūkstančio eurų.
Šiaulietė 97 metų Architektų gatvės gyventoja gruodžio 27-ąją gydytoju prisistačiusiam sukčiui atidavė tūkstantį eurų.
Patarimas – nebūkite patiklūs
Policija dar kartą atkreipia dėmesį, kad telefoniniai sukčiai aktyvėja ir vis suranda naujų apgaulės būdų.
Pastaruoju metu sukčiai tampa vis išradingesni ir visaip stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis. Primename, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat paskolų iš kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.
Policija dar kartą prašo gyventojus būti atidesnius ir neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, taip pat apie tokius sukčiavimo būdus informuoti giminaičius, pažįstamus, kaimynus (ypač garbaus amžiaus), kad šie, prieš sudarydami kokius nors sandorius, pasitartų su artimaisiais.
Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami skambinkite į policiją numeriu 112 arba 02.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Policija pasigenda žmonių, ypač garbaus amžiaus, atidumo. Naudodamiesi tuo aferistai sėkmingai tuština jų banko sąskaitas.