Teisėjas Raimundas Jurgaitis atleistas

AKEZ nuotr.
Ilgametis baudžiamųjų bylų teisėjas Raimundas Jurgaitis per 24-erius darbo Šiaulių apygardos teisme metus išraizgė ne vieną klampų nusikaltimą.
Prezidentas Gitanas Nausėda spalio 20 dieną pasirašė dekretą dėl Šiaulių apygardos teismo teisėjo 60 metų Raimundo Jurgaičio atleidimo. Motyvas – R. Jurgaitis savo poelgiu pažemino teisėjo vardą.

Patarta atleisti

Prezidentas patarimo buvo kreipęsis į Nacionalinę teismų administraciją.

Spalio 16 dieną vykusio neeilinio Teisėjų tarybos posėdžio metu Teisėjų taryba, susipažinusi su pateikta ikiteisminio tyrimo medžiaga, nutarė patarti Prezidentui Gitanui Nausėdai atleisti R. Jurgaitį iš Šiaulių apygardos teismo teisėjo pareigų.

Anot Teisėjų tarybos, Teismų įstatymas nustato, kad teisėjo vardą žeminantis poelgis – tai su teisėjo garbe nesuderinamas ir Teisėjų etikos kodekso reikalavimų neatitinkantis poelgis, kuriuo pažeminamas teisėjo vardas bei kenkiama teismo autoritetui.

R. Jurgaitis nuo 1988 metų birželio iki 1991 metų lapkričio dirbo prokuroro padėjėju, tardytoju Radviliškio rajono ir Šiaulių miesto prokuratūrose. Iki 1996 metų gegužės buvo Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėjas, nuo 1996-ųjų iki šiol dirbo Šiaulių apygardos teismo baudžiamųjų bylų teisėju Šiaulių apygardos teisme.

Įtariamas kyšininkavimu

Nuo šių metų rugpjūčio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo pareikšti dabar jau buvusiam Šiaulių apygardos teismo teisėjui R. Jurgaičiui ir keturiems privatiems asmenims, įtariamiems prekyba poveikiu ir papirkimu.

Teisėjui ir trims asmenims buvo paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Teismas tada leido 20-čiai parų suimti vieną įtariamąjį – Šiaulių juvelyrą, kompanijos „Premiere“ įkūrėją Vytautą Jonutį.

Tiriant galimą korupcinę veiklą – fizinių asmenų, pasinaudojusių savo pažintimis ir kita tikėtina įtaka, bandymą paveikti teismo sprendimą, gauta duomenų apie galimai nusikalstamus R. Jurgaičio veiksmus.