Tarp „drago“ pažeidėjų – ir žinomos pavardės

Soc. tinklo nuotr.
Geriausiu praėjusių metų Lietuvos sportininku pripažintas panevėžietis Danas Rapšys prisivirė košės Šiauliuose, dalyvaudamas nelegaliose automobilių lenktynėse, o gegužės 23 dieną - važinėdamas Panevėžio mieste.
Prieš porą savaičių Šiauliuose vykusios nelegalios automobilių traukos lenktynės „dragas“ kai kuriems jų dalyviams grįžo baudomis už greičio viršijimą ir chuliganišką vairavimą. Tarp pažeidėjų – ir geriausiu praėjusių metų Lietuvos sportininku pripažintas plaukikas Danas Rapšys. Panevėžietis prarado vairuotojo pažymėjimą.
Daug laimėjimų plaukime susišlavęs sportininkas kaltės dėl to, jog dalyvavo pavojingame ir nelegaliame renginyje, neneigė, įvardijo tai, kaip pamoką.
Drastiškomis priemonėmis policija prieš „drago“ dalyvius nusprendė kovoti, nes tai kelia grėsmę tiek dalyviams, tiek žiūrovams.
Redakcijos archyvo nuotr.
Maksimalus greitis ir minimalus saugumas. Nelegalių jaunimo lenktynių pasekmės kartais būna itin skaudžios.

Prarado teises, bet vėl važiavo

Gegužės 21 dieną 25-ąjį gimtadienį atšventusiam D. Rapšiui tą pačią dieną įteiktas nurodymas susimokėti minimalią – 85 eurų baudą. Nurodyme taip pat pažymėta, kad iš pažeidėjo trim mėnesiams atimamas vairuotojo pažymėjimas.

Kitądien po įteikto nurodymo, gegužės 22-ąją, D. Rapšys baudą sumokėjo. Administracinių nusižengimų kodeksas vien dalyvavimą nelegaliose lenktynėse prilygina pavojingam ir ir chuliganiškam vairavimui.

„Sakau atvirai – padariau klaidą. Apsilankiau automobilių traukos lenktynė̇se Šiauliuose, kurios, pasirodo, buvo neteisėtos, ir patyriau skaudžią pamoką. Trims mė̇nesiams netekau vairuotojo pažymėjimo. Su pareigūnais neturėjau jokių kontaktų, tačiau bauda mane pasivijo. Vairuodamas visuomet paisau visų eismo dalyvių saugumo, tačiau apie kai kuriuos dalykus tiesiog nepagalvojau. Suvokiu, kad nežinojimas neatleidžia nuo bausmės, prisiimu dėl to visą atsakomybę. Labai atsiprašau už̌ savo poelgį“, – savo socialinėje paskyroje vakar ryte parašė žinomas sportininkas. Atsiprašymas sulaukė gausybės žmonių palaikymo.

Įdomu, tai kad ir praradęs teises, D. Rapšys gegužės 23 dieną savo automobiliu „Mercedes Benz“ užfiksuotas raižantis Panevėžio miesto gatvėmis. Leistiną greitį sportininkas viršijo 45 kilometrais per valandą.

Dabar plaukiko laukia atsakomybė ne tik už greitį, bet ir už vairavimą, neturint teisės.

Neišvengta ir tragedijų

Faktai byloja, kad net legaliose traukos lenktynėse dėl technikos gedimų ar kitų sunkiai prognozuojamų dalykų įvyksta kraupios avarijos, kuriose vos nežūsta net profesionalai. Mėgėjų rengiamas „dragas“, tiek legalus, tiek nelegalus nėra leistinas, teigiama, dėl visuomenės nebrandumo.

2004 metų vasarą Šiauliuose, Dubijos gatvėje, buvo apsispręsta leisti iniciatoriams oficialiai surengti naktinį automobilių „dragą“. Varžybos baigėsi vos prasidėjusios – jas sužlugdė po lenktynių trasą bėgioję žiūrovai. Teisėjai, policijos pareigūnai bei saugos tarnybos vyrai stengėsi įvesti tvarką, bet žiūrovai nepaliaujamai migravo po trasą po vieną ir grupelėmis net tada, kai ja lėkė automobiliai.

Į organizatorių prašymą atsitraukti nuo trasos saugiu atstumu, sureagavo gal šimtas. Tūkstančiai liko stovėti prie pat gatvės ir sėdėti ant šaligatvių bortelių. „Stop“ juostos, turėjusios sulaikyti žmones už kelių metrų nuo trasos buvo pamintos po kojomis. Renginį tąsyk teko nutraukti.

O nelegalios dragų lenktynės yra itin nesaugios, nes trasa neatitinka saugumo reikalavimų, vairuotojams trūksta įgūdžių, sirgaliai savęs taip pat nesaugo.

Šiaulių apskrities policija turi liūdnų prisiminimų, kai jaunimas, nepaisydamas policijos įspėjimų dėl tokių lenktynių pavojingumo, vis tiek jas rengė ir dalyvavo.

2003 metų rudenį Radviliškio rajone, Karčemose, prieš prasidedant automobilių įsibėgėjimo lenktynėms, bandydamas draugo motociklą, žuvo 22 metų vaikinas.

2014 metų pavasarį Šiauliuose, Zokniuose, nelegalių lenktynių teritorijoje, įvyko skaudi avarija, kurios metu be šalmo važiavęs motociklininkas susidūrė su lenktyniaujančiu automobiliu ir žuvo.

Apleistame lėktuvų pakilimo take tąsyk klevo lapu pažymėtas „Volkswagen Vento“ vairuotojas bandė apsisukti ir nepastebėjo atvažiuojančio motociklo, kurį vairavo dvidešimtmetis. Motociklo savininkas davė pavažiuoti draugui, kuris net šalmo neužsidėjo ir, beveik nestabdęs, trenkėsi į jam kelią užstojusį automobilį.

Kirto per pinigines ir vairuotojo pažymėjimus

Praėjus keleriems metams, tragiškos istorijos pasimiršta. Policijos pareigūnai bando apsaugoti, primindami, įspėdami. Tačiau, kai šios priemonės neveiksmingos, tenka imtis finansinių sankcijų, nes priešingu atveju bus nesuprasti didžiosios visuomenės dalies, netoleruojančios chuliganiško elgesio eisme.

Ir suvokimo pamokos būna brangios. Šiemet gegužės 15 dieną Šiauliuose, Zoknių mikrorajone, gyventojų ramybę drumsčiančio „drago“ lenktynių dalyviams paskirtos pirmosios baudos.

Nutarimai dėl dalyvavimo neteisėtose transporto priemonių lenktynėse, greičio viršijimą bei chuliganišką vairavimą paskirtos dviem Šiaulių gyventojams, dviem panevėžiečiams, trims radviliškiečiams, vilniečiui ir vienam Naujosios Akmenės gyventojui.

Už chuliganišką vairavimą paskirtos 225 eurų baudos ir metams atimta teisė vairuoti.

Už greičio viršijimą, kur leistinas 50 kilometrų per valandą, o važiuota 111 kilometrų, vairuotojas gavo 225 eurų baudą ir mėnesiui neteko teisės vairuoti.

Už dalyvavimą neteisėtose transporto priemonių lenktynėse šeši asmenys sulaukė 85 eurų baudos ir 3 mėnesiams prarado teisę vairuoti. Tarp šių pažeidėjų – ir minėtas sportininkas D. Rapšys bei viena mergina.

Policijos pareigūnai turi maždaug trijų valandų filmuotos medžiagos iš patrulių tarnybinių automobilių. Jos peržiūra tęsiama ir pažeidėjai identifikuojami. Jie taip pat sulauks pranešimų apie sankcijas.

Greitis ir alkoholis

Gegužės 22-23 dienomis Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos pareigūnai vykdė prevencines priemones, užkardančias jaunimo būrimąsi į nesankcionuotas lenktynes. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas Zoknių mikrorajonui, kur įprastai rengiamas „dragas“, ir jo prieigoms.

Per dvi dienas pareigūnai užfiksavo 186 greičio viršijimo atvejus. Pusė jų leistiną greitį viršijo 20–30 kilometrų per valandą, 69 leido sau važiuoti 30–40 kilometrų per valandą už leistiną didesniu greičiu.

TOP trejetukas – Aviacijos gatvėje fiksuotas 156 kilometrų per valandą BMW greitis ir 131 kilometro per valandą kito BMW greitis, kai leistinas greitis 50. Serbentų gatvėje motociklas skriejo 144 kilometrų per valandą greičiu, kai leistina važiuoti tik 50.

Pareigūnai taip pat tikrino transporto priemonių išmetimo sistemas. Nustatyta 16 transporto priemonių, kurios neatitiko techninių reikalavimų, nes išmetimo sistemos buvo perdarytos ir viršijo leistinas triukšmo normas. Jiems visiems anuliuotos techninės apžiūros galiojimas.

Nemažėja neblaivių eismo dalyvių. Per dvi dienas jų sulaikyta 10. Keturiems vairuotojams pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes jų girtumas siekė per 1,5 promilės, trims pradėta administracinė teisena.

Administracine tvarka teks atsakyti ir trims dviračių vairuotojams, kurie manė, kad dviračiu važiuoti girtam galima.

Komentarai

Ant kiek baigia nukvakti kai kurie    Ket, 2020-05-28 / 04:56
Atsiprašai feisbuke ir sėdi ramiai. Ar jūs čia rimtai?
Lina    Ket, 2020-05-28 / 09:38
Gaidelis, dar neiššikęs piemens šūdo. Po to, kitą dieną įkliuvo Panevėžyje, vairavo be teisių ir leistiną greitį viršijo 40km/val. Gėda, kad turime tokius sportininkus - "žvaigždūnus".
Dar ir..    Ket, 2020-05-28 / 11:05
Dar ir mašina dovanu gavo.. Teks i treniruotes autobusu keliauti.. zvaigżde
Emilija     Ket, 2020-05-28 / 16:56
Kai kitus praaugi, tai gauni daugiau ne tik saulės ir šviesos, bet ir vėjo su lietumi ir žaibais. Fainas tas Danas. Pasidžiaukime, kad toks užaugo Lietuvoj. Išmoks atitraukti koją, kai kitas nori užminti. Žinoma, aš jo neteisinu, gaila, kad susimovė
kike    Ket, 2020-05-28 / 21:04
Nieko čia tokio. Pristatė greičio ribojimų kur reikia ir kur nereikia ir džiaugiasi pinigus rinkdami. Gėda.
Feee...?!    Šeš, 2020-05-30 / 14:17

In reply to by Feee

Apie kokį čia merą kalbate ? Šis sportininkas, gi panevėžietis, ten viršijo greitį, ten ir pažeidimas nustatytas. Jūs pažįstate Panevėžio merą?
Svečias    Pen, 2020-05-29 / 08:37
Kyla mintis kad ir sportininkams reikia tam tikrų proto ugdymo programų dėstymo? Dažnokai pasitaiko neišsivysčiusio protelio apraiškų stiprinant raumenis? Va kad ir tas jurbarkietis, kuris absoliučiai nesiorientuoja santykiuose su paauglėmis?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.