Tardymo izoliatoriuje „nutūpė“ kilnojami kabinetai

ŠTI nuotr.
Moduliniuose darbo kabinetuose dirbs resocializacijos specialistai ir ikiteisminio tyrimo tyrėjai.

Šiaulių tardymo izoliatoriuje įvykdyta neeilinė operacija: iš Trakų gatvės kranu per apsauginę tvorą į įstaigos teritoriją buvo įkelti du moduliniai namai.

Operacija pavyko be jokių trikdžių, moduliniai namai centimetrų tikslumu buvo pastatyti į jiems iš anksto parengtą vietą.

Izoliatoriaus Turto valdymo skyriaus inžinieriaus Raimundo Navicko teigimu, namelių pastatymo „iš oro“ būdas buvo pasirinktas įvertinus, kad toks krovinys per antrąjį šimtmetį skaičiuojančius siaurus izoliatoriaus vartus neįvažiuos.

Šiuolaikiškai įrengtuose moduliniuose darbo kabinetuose netrukus įsikurs resocializacijos specialistai ir ikiteisminio tyrimo tyrėjai. Kadangi galimybės plėsti erdves, skirtas nuteistųjų švietimui, edukacijai, sudaryti geras darbo sąlygas resocializacijos specialistams, ikiteisminio tyrimo tyrėjams yra ribotos dėl patalpų stygiaus, moduliniai biurai – puiki išeitis.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus Sauliaus Rajunčiaus žodžiais, pastaruoju metu įstaigoje vyksta radikalios permainos: remontuojami pasivaikščiojimo kiemai, tvarkoma ventiliacijos sistema, atkeliavo moduliniai biurai, senuosius raktus pakeitė elektronika, įrengtas lauko treniruoklių aikštynas pareigūnams, baigiami krepšinio ir tinklinio aikštelės įrengimo darbai.

Anot vadovo, kiekvienas pataisos pareigūnų tarnybos, kalinamų asmenų laikymo sąlygoms gerinti išleistas euras sukurs pinigais neišmatuojamą pridėtinę vertę, nes visuomenės saugumas yra ne tik apriboti nusikaltusio asmens laisvę, bet ir padėti jam tapti visaverčiu visuomenės nariu.