Svetimo miško grobėjui gresia laisvės atėmimas

Redakcijos archyvo nuotr.
Tyrimo duomenimis, kaltinamasis išpjovė svetimą mišką.

Šiaulių apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje 31-erių J. Ž. yra kaltinamas didelės vertės svetimo turto pagrobimu, jo sugadinimu, dokumentų suklastojimu ir disponavimu jais.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras.

Tyrimo duomenimis, 2022 metų sausio – kovo mėnesiais kaltinamasis, įtariama, pasamdė du asmenis išpjauti nuosavybės teise penkiems svetimiems asmenims priklausantį mišką Raseinių rajone. Remiantis Aplinkos apsaugos departamento išvadomis, iš viso buvo nupjauti 45 ąžuolai, 2 liepos ir 5 uosiai.

Tęsdamas nusikalstamus veiksmus kaltinamasis, įtariama, pardavė 62 kubus medienos jos apdirbimu užsiimančiai įmonei.

Skaičiuojama, kad vyras pagrobė svetimo, nukentėjusiesiems priklausiusio turto už daugiau nei 47 tūkstančius eurų. Dar už daugiau nei 11 tūkstančių eurų padarė žalos aplinkai bei sugadino medienos už 2 tūkstančius eurų.

Kaltinamasis, siekdamas išvengti jam gresiančios atsakomybės, galimai suklastojo ir pateikė medienos apdirbimo įmonei apmokėti skirtas PVM sąskaitas faktūras. J. Ž. įtikino įmonės direktorių, kad leidimai dėl miško kirtimo dar nėra iki galo sutvarkyti ir suklaidino sau artimą asmenį, kad šis savo vardu išrašytų sąskaitas ne už medienos pardavimą, o už technikos nuomą didesnei nei 43 tūkstančių eurų sumai.

Apklausiamas vyras kaltės nepripažino.

Už svetimo turto sunaikinimą griežčiausia Baudžiamajame kodekse numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų, už dokumentų suklastojimą ir disponavimą jais – iki trejų metų. Asmuo, pagrobęs didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.