
Naujausios
Į ugnį – kaip stovi
„Šiaulių kraštas“ ne sykį rašė apie apskrities savivaldybėms priklausančių ugniagesių komandų skurdą.
Po paskutinio gaisro, kai Šiaulių rajone, Bazilionuose, įsiplieskusią liepsną vietos ugniagesiai gesino kaip stovi – be kvėpavimo aparatų, be ugniai atsparių kostiumų – ir vėl sukilo Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga.
Pasak šios organizacijos pirmininko Juozo Pociaus, nestatutiniai, arčiausiai kaimo žmogaus esantys, ugniagesiai neturi elementariausių priemonių ne tik gyventojų, bet jau ir savo saugumui užtikrinti.
„Visa, ką turi kaimo gelbėtojai, yra trisdešimties metų senumo automobiliai, susidėvėję vandens švirkštai, replės, kirviai. Ir netgi šalmai, kuriais tenka dalytis keliems“, – akcentavo profsąjungos vadovas.
Anot jo, savo gyvybe rizikuojantys vietos gaisrininkai nelaimės atveju gali būti pripažinti netgi kaltais, nes jų niekas nedraudžia.
Permainų lauks tik iki liepos
Apskrities Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas J. Pocius Seimui jau pateikė prašymus, kad nestatutiniams ugniagesiams būtų suteiktas valstybės tarnautojo statusas, juos anksčiau išleistų į pensiją, keltų atlyginimą.
Buvusio pareigūno J. Pociaus teigimu, Vyriausybė pradeda suprasti, jog kaimui reikia ugniagesių gelbėtojų. Kaimuose, anot jo, planuojama palikti po du arba tris ugniagesius, kuriems padės ir savanoriai.
J. Pocius užtikrino, kad teigiamo atsakymo iš Seimo lauks tik iki liepos 1-osios. Jei valdininkai nesureaguos į kaimo ugniagesių prašymus, gaisrininkai piketuos.
Jono TAMULIO nuotr.
GELBĖTOJAS: Juozo Pociaus žodžiais, atėjo laikas ginti ir pačius kaimo žmones gelbėjančius ugniagesius.