Šūvių į parduotuvės stiklus autorius surastas Kelmėje

Policijos nuotr.
Pneumatinį pistoletą „Gamo P-23“ kelmiškis pasiėmė važiuodamas į Šiaulius ir išbandė šaudydamas į parduotuvės stiklus.
Šiaulių apskrities policija nustatė šaulį, birželio 8-osios vakarą apšaudžiusį miesto pietiniame mikrorajone esantį prekybos centrą.

Įrašų peržiūra buvo rezultatyvi

Parduotuvės vaizdo stebėjimo kameros apie pusę dešimtos užfiksavo, kad tuo metu, kai skyla durų stiklas, pro šalį važiuoja sidabro spalvos automobilis „Volkswagen Passat“. Tačiau įžiūrėti jo valstybinių numerių buvo neįmanoma.

Policijos tyrėjai ėmėsi tyrinėti mikrorajone įrengtų miesto, kitų prekybos centrų bei kitų pastatų vaizdo stebėjimo kamerų įrašus. Kai kurių automobilių savininkų buvo paprašyta leisti pasižiūrėti jų vaizdo registratorių įrašus. Deja, pirmąją tyrimo dieną nustatyti automobilio savininko nepavyko, nes vaizduose, kur buvo matomas šis automobilis, valstybinis numeris buvo neįžiūrimas.

Toliau kantriai peržiūrint vis kitų vaizdo kamerų įrašus pagaliau pasisekė. Po savaitės kruopštaus darbo „Volkswagen Passat“ savininkas buvo nustatytas. Transporto priemonių registras rodė, kad savininkas gyvena Kelmėje.

Išbandė ginklą

Birželio 16-osios rytą tyrėjai nuvyko pas policijos akiratyje atsidūrusį kelmiškį. Vaikinas pripažino, kad prieš savaitę su draugais automobiliu buvo Šiauliuose ir vienas jo draugas su savimi turėjo pneumatinį pistoletą. Kadangi jo 19-metis savininkas gyvena irgi Kelmėje, tad pareigūnai netrukus buvo pas jį. Šis, pamatęs tyrėjus, net nebandė išsisukinėti, tik labai gailėjosi dėl tokio poelgio.

Vaikinas gegužę internetu įsigijo pneumatinį pistoletą „Gamo P-23“, kuriam nereikalingas leidimas. Važiuodamas į Šiaulius, nutarė ginklą išbandyti, tad pravėrė automobilio langą ir, nė į nieką nesitaikydamas, paleido keletą šūvių. Buvo linksma.

Anot 19-mečio, dėl tokio neapgalvoto elgesio jam labai gėda, ir pažadėjo parduotuvei atlyginti padarytus nuostolius. Kelmiškio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pareikšti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Šįkart baudžiamosios atsakomybės išvengti jam greičiausiai išvengti nepavyks, kaip pavyko išsisukti dėl pernai Švedijoje padarytos vagystės.

Mainais už nesumokėtą algą – įrankiai

Vaikino darbdavys lietuvis gruodį pasigedo įvairių darbo įrankių. Po savaitės, grįžęs į Šiaulius, jis pastebėjo viename lietuviškame portale skelbimą apie parduodamus savo įrankius. Vyras tada susitarė dėl jų pirkimo ir apie situaciją pranešė policijos pareigūnams, kurie atvykę į pirkėjo ir pardavėjo susitikimo vietą, sulaikė įrankius atvežusį asmenį. Paaiškėjo, tai buvo ne vagis, o tik vogtus įrankius įsigijęs perpardavinėtojas.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad įrankius už jam nesumokėtą visą sutartą atlygį iš darbdavio pasisavino 19-metis kelmiškis. Vaikinas manė, kad tokiu būdu jis atstatė teisingumą.

Kadangi vaikinas nusikalto pirmą kartą, šis ikiteisminis tyrimas dėl vagystės buvo baigtas, atleidžiant jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.