
Naujausios
Surogatiniai neįgalieji lenda į viešumą
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai vakar pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos asmenims nustatant neįgalumo ir darbingumo lygius, taip pat suteikiant įvairias medicinines paslaugas Šiauliuose.
Analogiškas tyrimas jau atliekamas nuo šių metų birželio.
Edita KARKLELIENĖ
edita@skrastas.lt
Įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėjai Jurgai Staponkienei.
Be to, kyšininkavimu, papirkimu ir dokumentų klastojimu įtariama VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos gydytoja Aldutė Žebrauskienė.
Vakar įtariamųjų darbo vietose buvo atliktos kratos. J. Staponkienė sulaikyta 48 valandoms.
Įtarimai dėl papirkimo jau pareikšti ir keturiems asmenims. Artimiausiu metu įtariamųjų gali daugėti.
STT pareigūnų turimais duomenimis, NDNT Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėja J. Staponkienė iš gydytojos A. Žebrauskienės priėmė kyšius už tai, kad šios medikės pažįstamiems asmenims būtų nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygis arba nustatytas didesnis nedarbingumas nei pagrįstai priklauso.
Be to, tiriamos aplinkybės dėl gydytojos A. Žebrauskienės galimo kyšininkavimo teikiant pacientams įvairias medicinines paslaugas.
Įtariama, kad gydytoja klastojo dokumentus, kurių pagrindu pacientams nepagrįstai buvo išduodami nedarbingumo pažymėjimai. Duotų kyšių sumos siekia iki 400 eurų.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Tyrimai – pakeliui į teismą
STT pareigūnai šiuo metu atlieka 2017 metų birželio mėnesį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu. Įtarimai dėl papirkimo pareikšti vienos privačios Šiaulių klinikos savininkui ir gydytojui, o dėl kyšininkavimo – NDNT Šiaulių I teritorinio skyriaus vedėjui Gediminui Jokūbaičiui.
Įtariamiesiems paskirtos kitos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.
Įtarta, kad Šiauliuose galimai veikė korupcinių ryšių sistema, kai pacientai, siekiantys, kad jiems būtų nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygis arba nustatytas didesnis nei priklauso neįgalumo ar nedarbingumo lygis, kreipdavosi į vienos privačios Šiaulių klinikos gydytoją, kuris už kyšius paruošdavo reikalingus medicininius dokumentus.
Esant būtinybei, gydytojas, pasinaudodamas savo pažintimis ir įtaka, pacientus nusiųsdavo pas jam palankius specializuotus gydytojus, kurie medicininiuose dokumentuose įrašydavo tikrovės neatitinkančias, bet reikiamas ligų diagnozes, kad vėliau susitarus, NDNT Šiaulių skyriuje šiems asmenims be kliūčių būtų nustatomas norimas neįgalumo ar darbingumo lygis.
Iš viso tiriama keliasdešimt minėtų korupcinių nusikalstamų veikų epizodų. Pacientų duotų kyšių dydis siekia 400–600 eurų.
Lietuvos apeliacinis teismas šią savaitę sudėliojo taškus aklumą simuliavusios šiaulietės politikės Virginijos Račienės byloje.
Kartu su simuliante nuteista ir jos „aklumą“ palaiminusi Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos gydytoja Danutė Milkintienė.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Šiaulių teritorinių skyrių darbuotojai STT pareigūnų akiratyje atsidūrę ne pirmą kartą.