Sūnų pražudęs kalinys namo sugrįžo metais greičiau

Redakcijos archyvo nuotr.
10-metį kalinimo įstaigoje praleidęs šiaulietis Vytautas Jagučianskas į laisvę išleistas metais anksčiau.
Kauno apygardos teismas nusprendė, kad savo trijų mėnesių kūdikį pražudęs ir už tai daugiau nei dešimtmetį pataisos namuose praleidęs šiaulietis Vytautas Jagučianskas gali išeiti į laisvę anksčiau laiko. Iki Šiaulių apygardos teismo 2011 metais paskelbto nuosprendžio, kuriuo paskirtas kalėjimas vienuolika metų, įvykdymo, šiauliečiui likę nepilni metai.

Vertintas teigiamai

Sutrumpindamas bausmės laiką, Kauno apygardos teismas nusprendė, kad nuteistasis gali išeiti į laisvę anksčiau laiko, nes, kaip rodo pataisos namų pateikta medžiaga, kalėdamas jis padarė atitinkamas išvadas, pakeitė elgesį, kalinimo įstaigoje buvo ne kartą skatintas ir nėsyk nebaustas, visą laiką dirbo, nebuvo linkęs veltis į konfliktus. Tad, anot teismo, ir toliau jo izoliuoti nėra jokios būtinybės.

Į laisvę paleistas V. Jagučianskas įpareigotas per 15 dienų pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Vyras be prižiūrinčios institucijos leidimo negalės išvykti iš gyvenamosios vietos.

Skundas buvo atmestas

11 metų kalėjimo bausmę anksčiau neteistam V. Jagučianskui Šiaulių apygardos teismas skyrė 2011 metų birželio 20 dieną.

Vyras šį nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Jis prašė išteisinimo.

Nors bylą nagrinėjant Šiaulių apygardos teisme V. Jagučianskas neneigė kaltės, Apeliaciniame teisme jis ėmė tvirtinti sūnelio nežudęs, esą jį sužaloti galėjo sutuoktinė.

2012 metų kovą Apeliacinis teismas jo skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Šeiminis konfliktas baigėsi mirtimi

Tragiška nelaimė Šiauliuose, Rygos gatvėje, įvyko 2010 metų balandžio 22-osios vėlų vakarą.

Bylos duomenimis, į namus sugrįžęs V. Jagučianskas surado žmoną neblaivią. Vyras su vyresniuoju sūnumi išėjo pasivaikščioti, o sutuoktinę užrakino namuose su kūdikiu.

Sugrįžęs į namus V. Jagučianskas žmonos neberado, susinervinęs išgėrė parsinešto vyno.

Grįžus žmonai, pora susikivirčijo. Konflikto metu vyras žmonai trenkė ranka per veidą ir praskėlė lūpą. Paskui pagriebė trijų mėnesių sūnų Danielių ir, išnešęs jį į kiemą bei surikęs moteriai pasiimti, stipriai metė ant betoninių grindinio plytelių. Iškviesti greitosios medikai kūdikiui niekuo padėti nebegalėjo dėl dauginių kaukolės lūžimų berniukas jau buvo miręs.

Policijos pareigūnai savo sūnaus nužudymu įtariamą V. Jagučianską rado miegantį lovoje. Jam nustatytas vidutinis 1,21 promilės alkoholio girtumas. Išsiblaivęs vyras dėl mirtimi pasibaigusio poelgio kaltino alkoholį.

Teisminio proceso metu kaltinamuoju tapusiam vyrui buvo skirta teismo psichologinė-psichiatrinė ekspertizė. Specialistai konstatavo, kad V. Jagučianskas gali atsakyti už savo veiksmus.