Sulaikyta dešimt asmenų, įtariamų sukčiavimu visoje Lietuvoje

Policijos nuotr.
Sukčiavimu užsiėmusiems asmenims gresia nelaisvės bausmės. Kiek lietuvių nusikaltėliams pavyko apgauti, aiškinamasi.

Policija šią savaitę bendros operacijos metu sulaikė 10-ies asmenų grupę, įtariamą visoje Lietuvoje sistemingai vykdžius sukčiavimus. Nukentėjusiųjų skaičius tikslinamas.

Tyrimo duomenimis, įtariamieji viešojoje erdvėje skelbėsi apie bendrovių „Euro sprendimai“, „Sėkmingas prekybininkas“, „Autentika“ tariamai atliekamus statybos ir remonto darbus, nestandartinių baldų ir durų gamybą bei pristatymą, kietojo kuro pardavimus.

Turimais duomenimis, paslaugomis ar prekėmis susidomėjusių klientų atžvilgiu buvo naudojama apgaulė – sudaromas įvaizdis apie sėkmingai veikiančias bendroves, informuojama apie tariamai teikiamas paslaugas arba vykdomą prekybą, žinant, kad darbai nebus atlikti, prekės pirkėjams nebus pristatytos.

Įtariamieji taip pat galimai sukčiavo pirkdami automobilius išsimokėtinai, prisidengdami minėtų įmonių vardais. Pareigūnų surinktais duomenimis, internetinėse automobilių skelbimų svetainėse būdavo ieškoma tinkamų automobilių, pardavėjams siunčiami pasiūlymai parduoti juos išsimokėtinai.

Įtariamieji prisistatydavo sėkmingai veikiančių bendrovių darbuotojais, nurodydami, kad jų veiklai skubiai reikalingi automobiliai, bet dėl vėluojančių klientų apmokėjimų jie negali iš karto sumokėti visos sumos ir prašoma transporto priemones parduoti išsimokėtinai. Taip įsigyti svetimi automobiliai, dažniausiai tą pačią dieną, už ženkliai mažesnę kainą būdavo parduodami tretiesiems asmenims.

Teismas keturiems įtariamiesiems, Marijampolės ir Vilkaviškio gyventojams, skyrė suėmimą 2–3 mėnesių laikotarpiui, likusiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.