Sukčius mulkino ir nepažįstamus, ir pažįstamus

Redakcijos archyvo nuotr.
Sugundyti mažos prekių kainos, žmonės kartais lieka ir be prekių, ir be pinigų.

Policijos pareigūnai nuolat įspėja gyventojus neužkibti už sukčių masalo – siūlomos pigios prekės, kuri realiai kainuoja dvigubai brangiau. Neatsilaikę pagundai, žmonės lieka ir be pirkinio, ir be pinigų.

Rugsėjo 19-osios rytas 38 metų gyventojui prasidėjo netikėta žinia. Iš nepažįstamo vyro jis sulaukė telefoninio skambučio su pasiūlymu pigiau įsigyti šiltinimo vatos. Pasiūlymas buvo patrauklus, nes vyras kaip tik remontavo namą, tad šiltinimo medžiagos jam buvo reikalingos, o siūlomo pirkinio kaina buvo perpus mažesnė. Kadangi vyras tuo metu buvo išvykęs į kitą miestą, jis suorganizavo, kad pasiimti šiltinimo vatos nuvažiuotų jo kaimynas ir uošvis.

Susitikti buvo sutarta prie vieno Telšių prekybos centro, ties įėjimu į prekių išdavimo patalpas. Kai nepažįstamajam buvo paduota 750 eurų, jis pasakęs, jog eina įforminti dokumentų, dingo iš atvažiavusiųjų akiračio. Po kurio laiko pirkėjai, nesulaukdami vyro grįžtant, sunerimo ir ėmė jo ieškoti. Paaiškėjo, kad toks vyras prekybos centre nedirba.

Sulaukę pranešimo apie sukčiavimą, pareigūnai tuoj pat ėmėsi vaizdo kamerų peržiūros ir nustatė įtariamąjį. Šis 57 metų vyras policijai gerai žinomas. Jo biografijoje – ne vienas teistumas, tarp kurių dominuoja sukčiavimai. Rugsėjo 25 dieną „šiltinimo vatos pardavėjas“ buvo surastas ir jam pareikštas įtarimas dėl sukčiavimo.

Šiemet minėtas vyras jau buvo pakliuvęs į pareigūnų rankas. Jo pavardė figūruoja dar trijose bylose, susijusiose su sukčiavimu, neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimu, neteisėtu prisijungimu prie informacinės sistemos ir svetimo turto pasisavinimu. Ikiteisminiai tyrimai dėl šių nusikalstamų veikų dar nebaigti.

Birželio 26 dieną į policiją kreipėsi Telšių rajone, Rainiuose, gyvenantis vyras ir pranešė, kad jį apgavo jo pažįstamas. O tas pažįstamas buvo, kaip paaiškėjo, tas pats 57 metų „šiltinimo medžiagos pardavėjas“. Tik tada buvo įvykdyta kitokia afera. Įtariamasis, naudodamasis pažįstamo duomenimis, sausio pabaigoje jo vardu atidarė banko sąskaitą bei ja disponavo. Į šią sąskaitą buvo pervesta kredito bendrovės suteikta 3 500 eurų paskola, kurios nukentėjusysis neinicijavo ir apie kurią nieko nežinojo.

Sukčius įtariamas ir tuo, kad sausio pradžioje, neteisėtai naudodamasis kito vyro banko sąskaita, iš jos pasisavino 1 200 eurų ir dar paėmė 7 000 eurų kreditą.

Rugsėjo 14 dieną ant vyro krito įtarimai dėl svetimo turto pasisavinimo. Į policiją kreipėsi žmogus, kuris rugpjūčio pradžioje įtariamajam savaitei paskolino savadarbę trijų tonų talpos metalinę cisterną ir jos iki šiol negali atgauti, nes skolininkas tapo nepasiekiamas. Turtinė žala siekia 2 000 eurų.