Sukčių bendrininkams pareikšti įtarimai senolės apiplėšimu

Redakcijos archyvo nuotr.
Sukčių pasiųstus asmenis policija sulaikė dėl įvykdyto plėšimo.
Rugsėjo 7-osios vidurdienį Šiaulių centre policija sulaikė automobilį „Mercedes Benz“ ir tris jame sėdėjusius asmenis. Sulaikytieji įtarti nusikaltimu, įvykdytu prieš garbaus šiaulietę, Birutės gatvės gyventoją. Įtariama, kad jie – sukčiavimu užsiimančių kalinių pasiuntiniai.

Šis nusikaltimas turi pastaruoju metu dažnai Šiauliuose fiksuojamo sukčiavimo požymių, kai telefonu skambinama garbaus amžiaus žmonėms ir pranešama, kad yra įtarimų, jog jie disponuoja netikrais pinigais, bei ateinama tų pinigų patikrinti. Minėtai šiaulietei paskambinęs vyras taip pat prisistatė AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotoju ir pranešė, jog senolės name bus atjungtas elektros tiekimas, nes ji už elektrą yra atsiskaičiusi padirbtais pinigais. Skambinusysis išreiškė nuogąstavimą, kad pas moterį greičiausiai yra ir daugiau netikrų pinigų.

Šiaulietė buvo informuota, jog netrukus pas ją ateis policijos pareigūnas, kuris patikrins, ar tarp jos santaupų nėra netikrų kupiūrų. Moteris buvo klausinėjama, kiek ji turi pinigų, kur juos laiko, liepė pinigus paruošti tikrinimui ir t.t. Skambinusysis senjorę tardė tol, kol į duris pasibeldė tariamas policijos pareigūnas.

Įėjęs į vidų „svečias“ čiupo ant lovos gulėjusią piniginę ir spruko pro duris. Tačiau netrukus jis sugrįžo, nes, matyt, nusivylė, pagrobtoje piniginėje radęs vos 10 eurų.

Sugrįžęs „pareigūnas“ elgėsi agresyviai – pargriovė šeimininkę ant grindų ir iš po pagalvės pačiupo 1 530 eurų. Vyrui pasišalinus, senolė paskambino Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Operatyviai į įvykio vietą atskubėjusiems policijos pareigūnams nukentėjusioji nurodė, į kurią pusę plėšikas nuėjo.

Ant netoliese esančio pastato pastebėję vaizdo kameras, policininkai nedelsdami peržiūrėjo jų įrašus ir jau žinojo, ko reikia ieškoti. Visiems Šiauliuose dirbusiems ekipažams buvo duotas nurodymas sulaikyti mersedesą ir juo važiuojančius asmenis.

Areštinėje atsidūrė daug kartų už įvairias nusikalstamas veikas, tarp jų ir už plėšimą bei sukčiavimą, teistas 30 metų Šiaulių rajono gyventojas, jo 23 metų brolis bei 23 metų automobilio vairuotojas. Broliai buvo neblaivūs – abiems nustatytas lengvas girtumas.

Sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl plėšimo. Įtariama, kad minėti du asmenys vykdė pataisos namuose esančių ir iš ten sukčiavimus organizuojančių asmenų nurodymą paimti šiaulietės santaupas