Suk­čiai kei­čia „pa­rei­gas“

Suk­čiai kei­čia „pa­rei­gas“

Suk­čiai kei­čia „pa­rei­gas“

Šiau­lių ap­skri­ties po­li­ci­ja pa­ste­bi nau­ją ten­den­ci­ją – te­le­fo­ni­niai su­kčiai, ban­dy­da­mi iš­vi­lio­ti iš gy­ven­to­jų pi­ni­gus, pri­si­sta­to me­di­kais. Ke­lias pa­sku­ti­nes die­nas fik­suo­ti trys to­kio po­bū­džio pra­ne­ši­mai.

Dar vie­nas at­ve­jis, kai pi­ni­gų su­kčiams pri­rei­kė ta­ria­mai ope­ra­ci­jai.

Edi­ta KARK­LE­LIE­NĖ

edita@skrastas.lt

Ape­liuo­ja­ma me­di­ci­na

Penk­ta­die­nį, pus­va­lan­dis po vi­dur­die­nio, 77 me­tų šiau­lie­tė, Ge­gu­žių gat­vės gy­ven­to­ja, su­lau­kė ne­pa­žįs­ta­mo as­mens skam­bu­čio.

Į lai­di­nį te­le­fo­ną pa­skam­bi­nęs vy­ras pri­si­sta­tė gy­dy­to­ju. Jis pra­ne­šė, kad mo­ters duk­ra su­ža­lo­jo ma­ža­me­tę mer­gai­tę ir ap­gau­le iš­vi­lio­jo 2 000 eu­rų, ku­riuos paė­mė į bu­tą atė­jęs ne­pa­žįs­ta­mas vy­ras.

Dar du pa­na­šūs at­ve­jai fik­suo­ti ket­vir­ta­die­nį.

Apie tre­čią valandą die­ną 72 me­tų šiau­lie­tei, Že­mai­tės gat­vės gy­ven­to­jai, fik­suo­tojo ry­šio te­le­fo­nu pa­skam­bi­no ne­pa­žįs­ta­mas as­muo ir, pri­si­sta­tęs gy­dy­to­ju, už ta­ria­mai jos duk­ros su­ža­lo­tą ki­tą mo­te­rį ap­gau­le iš­vi­lio­jo 500 eu­rų, ku­riuos paė­mė į bu­tą atė­jęs ne­pa­žįs­ta­mas vy­ras.

Tą pa­čią die­ną 16 va­lan­dą ta­ria­mo me­di­ci­nos dar­buo­to­jo skam­bu­čio su­lau­kė 90-me­tė se­no­lė.

Skam­bi­nu­sy­sis pa­sa­kė, kad jos duk­ra su­ža­lo­jo mo­te­rį. Taip iš pen­si­nin­kės bu­vo iš­vi­lio­ta 500 eu­rų, ku­riuos paė­mė at­vy­kęs ne­pa­žįs­ta­mas as­muo.

Sek­ma­die­nį va­ka­re, po 18 va­lan­dos, Šiau­liuo­se, Kvie­čių gat­vė­je, gy­ve­nan­čiam 63 me­tų vy­rui fik­suo­tojo ry­šio te­le­fo­nu pa­skam­bi­nu­si mo­te­ris pri­si­sta­tė jo drau­ge ir pa­pra­šė pa­sko­lin­ti pi­ni­gų.

Sko­la esą už at­lie­ka­mą chi­rur­gi­nę ope­ra­ci­ją.

Ge­ra­šir­dis vy­riš­kis neat­si­sa­kė pa­dė­ti ta­ria­mai „drau­gei“ ir pra­ra­do 1 000 eu­rų, ku­riuos paė­mė į bu­tą atė­jęs ne­pa­žįs­ta­mas vy­ras.

Bū­da­vo pa­rei­gū­nai ir gi­mi­nai­čiai

Anks­čiau te­le­fo­ni­niai su­kčiai ap­si­mes­da­vo gi­mi­nai­čiais ar tei­sė­sau­gos dar­buo­to­jais.

Po­li­ci­ja pri­me­na, kad su­lau­kus įtar­ti­no skam­bu­čio rei­kė­tų ne­sku­bė­ti vyk­dy­ti skam­bi­nan­čio­jo pra­šy­mų – pa­tys pa­skam­bin­ki­te gi­mi­nai­čiui ar ar­ti­ma­jam, pa­te­ku­siam į ta­ria­mą bė­dą, ir įsi­ti­kin­ki­te, ar tik­rai jam rei­ka­lin­ga pa­gal­ba.

Jo­kiu bū­du ne­per­duo­ki­te pi­ni­gų per tar­pi­nin­kus, neį­si­leis­ki­te ne­pa­žįs­ta­mų žmo­nių į na­mus.

Jei­gu ky­la nors ma­žiau­sias įta­ri­mas, kad skam­bi­na su­kčius, ne­dels­da­mi skam­bin­ki­te 112.

Re­dak­ci­jos ar­chy­vo nuo­tr.

De­šim­tys tūks­tan­čių eu­rų – to­kias su­mas su­kčiai iš­vi­lio­ja iš pa­tik­lių gy­ven­to­jų.