Suaugusio vyro santykiai su nepilnamete keliasi į teismą

Prokuratūros nuotr.
Nepilnametę nukentėjusiąją gina įstatymas, kaltinamajam netrukus teks stoti prieš teismą.

Šiaulių apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl poros draugystės, pasibaigusios lytinės aistros tenkinimu pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę, poveikiu nukentėjusiajam, žmogaus terorizavimu ir nežymiu sveikatos sutrikdymu.

Kaltinimai dėl šių nusikaltimų pareikšti ne kartą už įvairius nusikaltimus teistam pilnamečiui Šiaurės Lietuvos gyventojui.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių apskrities Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, metu nustatyta, kad prieš kelerius metus kaltinamasis susidraugavo su nepilnamete mergina, kuria vėliau galėjo pasinaudoti ir daryti nusikalstamas veikas.

Anot nepilnametės tėvų, pradėjusios draugauti su vyresniu vaikinu, dukters elgesys pasikeitė. Tėvai pastebėjo, kad jų dukrai daug laiko leidžiant su draugu iš namų dingo kai kurie daiktai, mergina tapo priešiška, pikta.

Didžiausias smūgis tėvams buvo, kai jie sužinojo, kad jų dukra galėjo apvogti svetimus namus, siekdama rastus daiktus perduoti širdies draugui.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla pasiekė teismą.

Vėliau merginos ir vyro santykiai tapo komplikuoti, nes kaltinamasis galėjo naudoti prieš ją fizinį smurtą.

Tyrimo duomenimis, porai nutraukus draugystę, kaltinamasis siekė paveikti nukentėjusiąją, kad pastaroji ikiteisminio tyrimo metu duotų melagingus parodymus apie jo padarytą nusikalstamą veiką.

Turimais duomenimis, kaltinamasis, panaudodamas psichinę prievartą sistemingai baugino buvusią draugę ir siųsdavo necenzūrines įžeidžiančio pobūdžio žinutes. Jis vertė merginą su juo susitaikyti ir toliau bendrauti. Įtariama, kad kaltinamasis sekė merginą, siekdamas atimti iš jos mobiliojo ryšio telefoną, ne kartą grasino jai fiziniu smurtu.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyta, kad vyras užpuolė nukentėjusiąją ir jos motiną viešoje vietoje ir sukėlė abiem nežymų sveikatos sutrikdymą.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažįsta.

Baudžiamasis kodeksas už kaltinamuoju tapusio vyro galimai įvykdytus nusikaltimus numato įvairias bausmes, iš jų – ir laisvės atėmimą iki penkerių metų.